کد مطلب: 18094

ماجرای بی پایان چالش های لباس کاروان ایران

لباس کاروان ایران در بازی‌های آسیایی۲۰۲۲ وارد یک چالش بزرگ شده و به نظر می‌رسد دیگر باید وعده بهترین لباس را فراموش کرد!

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، لباس کاروان ایران از بازی‌های المپیک ریو به یکی از معضل‌های جدی تبدیل شد. در آن المپیک لباسی که در نظر گرفته شده بود در فضای مجازی مورد انتقاد گسترده‌ای قرار گرفت به گونه‌ای که کمیته ملی المپیک مجبور به تغییر لباس شد. برای المپیک توکیو هر چند از کارگروه  مد و لباس استفاده شد، اما پس از رونمایی از لباس کاروان، باز هم انتقاد‌های زیادی صورت گرفت و کمیته ملی المپیک نتوانست آن طور که باید نظر‌ها را جلب کند.

شاید به نظر برسد اتفاقاتی که در المپیک ریو و توکیو رخ داد برای کمیته ملی المپیک درس عبرتی شده باشد تا در زمینه لباس کاروان (گرمکن و لباس رسمی) سلیقه بیشتری به خرج دهد و از برند‌هایی استفاده کند که علاوه بر ظاهر شکیل، کیفیت بالایی داشته باشند، اما این طور نیست و احتمالا دوباره باید شاهد یک جنجال دیگر در بحث لباس کاروان باشیم.

در اواخر سال گذشته صحبت براین بود که لباس کاروان ایران قرار است متفاوت از قبل باشد و شاهد بهترین نوع لباس باشیم. نکته مهمترین این بود که تهیه این لباس‌ها هیچ هزینه‌ای برای کمیته ملی المپیک نداشت و اسپانسر البسه کاروان همه چیز را فراهم می‌کرد. اما به نظر می‌رسد عمر این خبر بسیار کوتاه بود چراکه شنیده می‌شود که سنگ اندازی‌هایی در این زمینه انجام شده است. بنظر می‌رسد از الان لباس کاروان به چالش برخورد کرده که اگر این موضوع حل نشود، شاید دوباره برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ داستان‌های دو المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ تکرار شود.

کمیته ملی المپیک دو مرتبه در چالش لباس نتوانست رضایت عمومی را جلب کند و این انتظار است برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، قوی‌تر عمل کند. داشتن لباس با کیفیت که با آب و هوای هانگژو در شهریور سازگاری داشته باشد و در عین حال نیز از ظاهری زیبا برخوردار باشد، حق کاروان ایران است و این وظیفه کمیته ملی المپیک است که به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهد. از طرفی به نظر نمی‌رسد که یک اشتباه دیگر در زمینه لباس از سوی مردم پذیرفتنی باشد و شاید باید کمیته ملی المپیک به این داستان تکراری حاشیه‌های لباس کاروان با یک انتخاب درست، یک بار برای همیشه پایان دهد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید