کد مطلب: 18495

محکومیت حوادث تروریستی اخیر افغانستان از سوی سازمان ملل

دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت انفجارهای اخیر در افغانستان را به شدت محکوم کردند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از پارسینه، «فرحان حق»، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، حمله به مسجد خلیفه صاحب در کابل پایتخت افغانستان را که بنا بر گزارش‌ها دست کم ۱۰ کشته برجای گذاشت، محکوم کرد.

معاون دبیرکل سازمان ملل در بیانیه روز شنبه گفت: «دبیر کل حمله مرگبار دیروز به مسجد خلیفه صاحب در غرب کابل در جریان نماز جمعه را شدیداً محکوم می‌کند. او عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان ابراز می‌کند و برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل دارد.»

به گفته دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA)، انفجار روز جمعه در کابل حتی تا آن جا شدید بود که به سقف مسجد آسیب رساند.

«رامیز الکباروف»، معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد و هماهنگ کننده امور بشردوستانه در افغانستان نیز روز جمعه گفت که بر اساس گزارش‌ها، این انفجار دست کم ۱۰ کشته و ۱۵ زخمی برجای گذاشته است.

در روزهای گذشته چندین انفجار مرگبار در افغانستان رخ داده است. روز پنج شنبه، دو انفجار در مزارشریف ولایت بلخ دست کم ۹ کشته و بیش از ده‌ها زخمی برجای گذاشت. گروه تروریستی داعش مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفت و روز جمعه نیز انفجار دیگری کابل را لرزاند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد حملات تروریستی اخیر در افغانستان از جمله حمله به مسجدی در ولایت قندوز در شمال افغانستان در ۲۲ آوریل، دو انفجار در مزار شریف و حمله به مسجد خلیفه صاحب در کابل را محکوم کرده است.

شورای امنیت روز شنبه اعلام کرد: «اعضای شورای امنیت بار دیگر تاکید کردند که تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن یکی از جدی‌ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین‌المللی است».

اعضای شورای امنیت سازمان ملل همچنین بر لزوم پاسخگویی همه کسانی که مسئول این حملات هستند و محاکمه آنها در اسرع وقت تاکید کردند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید