کد مطلب: 18281

درخواست جدید محمود عباس از دبیرکل سازمان ملل

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر لزوم اقدام فوری دبیرکل سازمان ملل و تامین حمایت بین‌المللی از فلسطینی‌ها در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی فلسطین امروز (جمعه) اعلام کرد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تماسی تلفنی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل درباره آخرین تحولات فلسطین و اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها و اماکن مقدس آنها گفت‌وگو کرد.

محمود عباس در جریان این تماس تلفنی گفت که تجاوزات رژیم صهیونیستی منجر به شهادت و مجروه و بازداشت شدن شماری از ملت فلسطین شده است.

وی همچنین مخالفت خود را با تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای تغییر وضعیت تاریخی فلسطین و اماکن مقدس و اسلامی آن اعلام کرد.

محمود عباس در ادامه بر ضرورت ایجاد یک چشم‌انداز سیاسی برای پایان دادن به اشغال اراضی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و توقف اقدامات یکجانبه آن تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر لزوم اقدام فوری دبیرکل سازمان ملل و تامین حمایت بین‌المللی از فلسطینی‌ها در مقابل اقدامات رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

گوترش نیز گفت که به تماس‌هایش با طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای با هدف جلوگیری از تشدید تنش در فلسطین اشغالی ادامه می‌دهد.

وی همچنین بر ادامه حمایت سازمان ملل از تلاش‌ها برای حمایت از حق و حقوق ملت فلسطین و حمایت از آژانس امداد و کار آوارگان فلسطین (آنروا) تاکید کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید