کد مطلب: 17239

دعوای چین و روسیه خواسته اصلی ترامپ؟ جنجال جدید ترامپ برای تقابل با روسیه

رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی خواستار بمباران مواضع روسیه با جنگنده‌های «اف-22» با پرچم چین شد.

به گزارش خبر سراسری به نقل از فارس رئیس جمهور سابق آمریکا شبانگاه یکشنبه به وقت تهران در اظهارات جنجالی خواستار بمباران روسیه با جنگنده‌های «اف-۲۲» ایالات متحده که بر روی آن‌ها پرچم چین نقش بسته است، شد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا پیشنهاد کرده است که ایالات متحده باید جنگنده‌های اف-۲۲ خود را با پرچم چین منقوش کرده و مواضع روسیه را که در حال انجام عملیات نظامی در اوکراین است، بمباران کند.

دونالد ترامپ که در جمع کمک‌کنندگان کمیته ملی جمهوری‌خواهان سخنرانی می‌کرد، گفت، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا باید از گفتن اینکه ایالات متحده به روسیه حمله نمی‌کند، دست بردارد. ترامپ در ادامه ناتو را «ببر کاغذی» خواند.

دونالد ترامپ، در توجیه سخنان خود در استفاده از پرچم چین بر روی جنگنده‌های اف-۲۲ آمریکا گفت، در صورت انجام این کار، چین و روسیه با هم دعوا می‌کنند و ایالات متحده نظاره‌گر دعوای این دو کشور خواهد بود.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا اخیرا نیز گفت، چنانچه او رئیس‌ جمهور بود کشورش با استفاده از تحریم‌های نفتی علیه روسیه می‌توانست در شرایط نفتی پول به دست آورد.

ترامپ که با شبکه «فاکس‌بیزنس» مصاحبه می‌کرد خواستار آن شدکه با توجه به حمله روسیه به اوکراین هیچ کشوری از روسیه نفت نخرد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا بار دیگر به تکرار این ادعا پرداخت که اگر رئیس‌جمهور بود، هرگز حمله به اوکراین رخ نمی‌داد. او در پاسخ به این سوال که ایا «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا باید بخش نفت روسیه را تحت تحریم قرار دهد گفت: «ما باید در ایالات متحده این فرصت را باز کنیم و کسی نباید نفت از روسیه بخرد.»

وی در ادامه گفت: «کشور ما در این وضعیت می‌توانست کلی ثروت به دست بیاورد و بیش از هر زمان دیگر به پول دست پیدا کند.»

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید