کد مطلب: 23643

اقدامات جنجالی ایلان ماسک در توئیتر کلید خورد

شنیده ها حاکی از این است که موسس تسلا و اسپیس ایکس می خواهد دست به تعدیل نیروهای توییتر بزند.

اقدامات جنجالی ایلان ماسک در توئیتر کلید خورد

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از گجت نیوز، ایلان ماسک ممکن است پس از پایان قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برای توییتر، تعداد کارمندان این شبکه اجتماعی را به شدت تعدیل کند.

واشنگتن پست به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد که میلیارد بزرگ جهان و موسس تسلا و اسپیس ایکس، به سرمایه گذاران بالقوه توییتر گفته قصد دارد ۷۵ درصد از کارکنان شرکت یا حدود ۵۵۰۰ کارمند را اخراج کند تا تعداد نیروی کار خود را از ۷۵۰۰ به کمی بیشتر از ۲۰۰۰ نفر برساند.

نمایندگان فروش توییتر و ایلان ماسک بلافاصله به این درخواست واکنشی نشان ندادند.

ماسک در فراخوان عایدی سه ماهه سوم ۲۰۲۲ تسلا در روز چهارشنبه بیان داشت که برای توییتر هزینه زیادی پرداخت کرده است. در عین حال گروه‌های ترقی خواه نگران هستند که ماسک سیاست‌های توییتر را برای محدود کردن نفرت پراکنی و اطلاعات نادرست لغو کند.

ماسک اعلام کرده که قصد دارد توییتر را وادار به رعایت اصول آزادی بیان کند و این شرکت را متهم به سانسور محافظه کاران کرده است. موسس تسلا همچنین اعلام کرده حساب توییتری دونالد ترامپ را به زودی باز می‌گرداند. (توییتر در پی حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا و به علت نقض ممنوعیت تحریک به خشونت و همچنین تمجید از آشوبگران اکانت کاربری ترامپ را مسدود کرد)

ماسک ممنوعیت توییتر برای چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا را «تصمیم اخلاقی بد» و «کاملاً اشتباه» خواند. یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام، توییچ، اسنپ چت و سایر پلتفرم‌های فناوری نیز ترامپ را به دلیل نقض سیاست‌های مشابه ممنوع کرده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی