کد مطلب: 18067

پیشنهاد شوکه کننده ایلان ماسک به رییس هیات مدیره توییتر

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان و رییس شرکت تسلا که به بزرگترین سهامدار شبکه توییتر نیز تبدیل شده است، پیشنهاد خرید این شبکه اجتماعی را به قیمت ۴۰ میلیارد دلار ارایه داد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از اقتصاد آنلاین ، این میلیاردر پیشنهاد خرید توییتر را به قیمت هر سهم ۵۴.۲۰ دلار ارایه کرده است.

این مبلغ در مجموع ۴۰ میلیارد دلار است که ماسک می‌گوید آن را به صورت نقدی تسویه می‌کند.

برای سهامداران توییتر، این پیشنهاد در مقایسه با ۲۸ ژانویه، تاریخی که ماسک شروع به خرید سهام این شبکه اجتماعی کرد، افزایش ۵۴ درصدی داشته است.

روز چهارشنبه هر سهم توییتر ۴۵ دلار ارزش داشت اما هنگامی که این پیشنهاد اعلام شد، سهام توییتر بیش از ۱۰ درصد در معاملات قبل از بازار در نیویورک جهش کرد.
 
ماسک ثروتمندترین فرد جهان و رییس شرکت تسلا که به بزرگترین سهامدار شبکه توییتر نیز تبدیل شده است، در نامه‌ای که به رییس هیات مدیره توییتر ارسال کرده است، اعلام کرد: این بهترین و آخرین پیشنهاد من است. اگر رد شد باید در جایگاه سهامدار تجدید نظر کنم.

این کارآفرین در حال حاضر کمی بیش از ۹ درصد از سرمایه شرکت توییتر را در اختیار دارد. رییس تسلا و اسپیس ایکس در نامه‌اش توضیح می دهد که فهمیده‌ است که توییتر به شکل کنونی پیشرفت نمی‌کند و نمی‌تواند ماموریت اجتماعی خود را برآورده کند.

به اعتقاد ماسک، توییتر باید تغییر کند و دوباره به یک شرکت خصوصی تبدیل شود. ثروتمندترین فرد جهان ادامه می‌دهد: توییتر ظرفیت زیادی دارد و من آن را آزاد خواهم کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید