کد مطلب: 23833

وزیر کشور: نقایص اربعین امسال برای سال آینده برطرف می شود

وزیر کشور گفت: دولت عراق برای مراسم اربعین همکاری های بسیار خوبی با ایران داشتند البته مشکلاتی در عراق بود که حل و فصل آنها برای عراق دشوار بود.

وزیر کشور: نقایص اربعین امسال برای سال آینده برطرف می شود

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، احمد وحیدی روز در حاشیه نشست ستاد مرکزی اربعین درباره عملکرد اربعین امسال اظهار کرد: در این نشست گزارش هایی درباره نقاط ضعف و قوت اربعین امسال ارایه و بررسی شد و از امروز برنامه های این ستاد برای سال آینده آغاز شد و کمیته های مربوطه هم‌ فعال می شوند.
وی ادامه داد: اقداماتی که از اکنون باید برای اربعین سال آینده نظیر زیرساخت‌ها، حمل و نقل ومرزها و ساماندهی و نحوه اعزام و همکاری ها با کمک دولت عراق در داخل آن کشور برای رفاه زایران در اربعین ۱۴۰۲ پیش بینی شود که امیدواریم سال آینده سال پربرکت و موفقی در حوزه اربعین داشته باشیم.
وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره تعداد افراد اعزام شده به عتبات عالیات گفت: تعداد زائران بیش از ۳.۵ میلیون نفر بوده است.
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نحوه همکاری های دولت عراق با ایران تصریح کرد: آنها همکاری های بسیار خوبی در این دوره با ایران داشتند، البته مشکلاتی در عراق بود که حل و فصل برای آنها دشوار بود، نظیر میزان خروجی از مرز ایران با ورودی طرف عراقی متفاوت بود و در ساعاتی تراکمی در مرز ما ایجاد می شد یا در آن طرف در حمل و نقل و امکانات ضعف های وجود داشته که برخی از آنها برطرف شد. اما امسال با دولت جدید وارد مذاکرات می شویم تا نقایض اربعین امسال برای سال آینده برطرف شود.

وحیدی همچنین افزود: لازم بود به دلیل تجمعی که در یکی دور روز در مرزهای اربعین اتفاق افتاد، مرزها سبک تر شود، زیرا طرف عراق قدرت تخلیه زیاد را نداشت بر این اساس تجمع شکل گرفت اما برای ساماندهی بهتر در سال آینده گفت و گو شده است.
وزیر کشور در پایان درباره آمار اعزامی اتباع خارجی از مرز ایران به عراق در اربعین امسال اظهار کرد: رقم قابل توجهی از اتباع خارجی توانستند عازم عتبات عالیات شوند که چند صد هزار نفر بودند و با همکاری های دولت عراق در میانه راه با سهولت بهتری انجام شد البته اول پیچیدگی هایی داشت که باید از کشور خود می رفتند اما با دولت عراق هماهنگی های لازم شد.از ابتدای سال توافق نامه ها را بروز می کنیم تا آنها در این دور راحت به عراق سفر کنند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی