کد مطلب: 23595

پشت پرده انفصال از خدمت مرتضوی چیست؟

در حالی که اخیرا دیوان عدالت اداری حکم انفصال موقت از خدمات دولتی برای سیدصولت مرتضوی صادر کرده بود، اکنون مشخص شده که دادگاه تجدیدنظر با صدور حکمی جدید، وی را از این محکومیت تبرئه کرده است و عملا مرتضوی برای معرفی شدن به مجلس برای تصدی پست وزارت رفاه مشکل قضایی ندارد.

پشت پرده انفصال از خدمت مرتضوی چیست؟

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، پیشتر شعبه ۲۸ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری سیدصولت مرتضوی، رئیس نهاد ریاست جمهوری را به پنج سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کرده بود.

دادنامه

این در حالی است که تا ساعاتی دیگر قرار است نمایندگان مجلس، صلاحیت سیدصولت مرتضوی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی پست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را بررسی کند.

پیگیری‌های خبرگزاری ایسنا حاکی از آن است که پس از حکم شعبه تجدیدنظر، حکم دیگری از سوی شعبه ۲۴ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری صادر شده که مطابق آن دادگاه رای به رد شکایت شاکی نسبت به سیدصولت مرتضوی داده است. بر اساس حکم تجدیدنظر استنکاف صولت مرتضوی از اجرای قانون، رد شده و حکم قبلی به دلیل نبود استدلال کافی نقض شده است.

گفتنی است این پرونده مربوط به استخدام فردی در سال 98 در دولت گذشته بوده است که با شکایت این فرد به دیوان عدالت اداری تقاضای حکم استخدام در دولت را داشته و به دلیل مشکلات قانونی فرایند استخدام وی طی نشد و در نهایت با طرح شکایت رئیس نهاد ریاست جمهوری از اتهام وارده تبرئه شد.

دادنامه 2

این حکم در تاریخ ۲۶ مهرماه ۱۴۰۱ صادر شده و بر اساس آنچه در این حکم نوشته شده، این حکم قطعی است و عملا مرتضوی برای معرفی شدن به مجلس برای تصدی پست وزارت رفاه مشکل حقوقی و قضایی ندارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی