کد مطلب: 22465

رئیس ستاد مرکزی اربعین خبر داد

تشکیل کمیته رسیدگی به وضعیت زائران ایرانی در مرز

رئیس ستاد مرکزی اربعین از تشکیل کمیته ای در مرز برای رسیدگی به وضعیت زائرانی که از نظر مالی دچار مشکل شده اند خبر داد و گفت: درباره افزایش قیمت کرایه حمل و نقل در عراق نیز توسط سرکنسول ایران در کربلا گفت وگوهایی با طرف عراقی انجام شده است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، سید مجید میر احمدی  درباره آخرین وضعیت مرزها اظهار داشت: پرترددترین مرز ما همچنان مرز مهران است، البته تا حدودی جا به جایی مورد نظر بود که در مرزها اتفاق افتاد. امسال سه مرز به مرزهای سه گانه قبلی اضافه شد.

وی خاطرنشان کرد: زائرینی که در مسیر بازگشت هستند، اگر برایشان  هنوز انتخاب مسیر، میسر است مرزهای شلمچه، چزابه و تمرچین مسیرهای خوبی هستند که خلوت تر از مهران می باشند. البته اگر به مرز مهران مراجعه کنند ظرفیت های ما به گونه ای است که بدون هیچ گونه دغدغه این میزان زائری که باقیمانده می توانند در اولین فرصت ممکن به شهرهای خود برگردند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین گفت: حتی بخشی از زائرینی که در عراق به دلیل هزینه های حمل و نقل  دچار مشکلات مالی شدند و تصور نمی کردند، کمیته ای در مرز تشکیل شده و آن هایی که مشکل دارند را رایگان منتقل می کنند.

میراحمدی درباره حل مشکل افزایش قیمت کرایه خودروهای عراقی، گفت: این خبر درستی بوده و مربوط به روز گذشته است. با سرکنسول خودمان در کربلا صحبت کردیم و آن ها نیز با مسئولین عراقی صحبت کردند و در تلاش هستند این موضوع را کنترل کنند.  

وی افزود: از کربلا ۵۰ دستگاه اتوبوس اعزام شد تا زائرین را رایگان منتقل کند. اما مستحضر باشید ۲۱ میلیون زائری که از روز اربعین می خواهند برگردند و از عراق خارج شوند مشکلات خودش را دارد برای همین توصیه کردیم که بازگشت خود را به روز اربعین موکول نکنند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید