کد مطلب: 22428

رئیس جمهور ایران:

بر اجرایی‌کردن توافقات صورت‌گرفته میان ایران و قزاقستان مصمم هستیم

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی‌کردن توافقات صورت‌گرفته در سفر رئیس‌جمهوری قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران - نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، سیدابراهیم رئیسی بعد از ظهر جمعه در ادامه برنامه‌های سومین روز سفر به ازبکستان با «قاسم ژومارت توکایف»، رئیس‌جمهوری قزاقستان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی‌کردن توافقات صورت‌گرفته دو کشور در سفر رئیس‌جمهوری قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران – نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.

«قاسم ژومارت توکایف»، رئیس‌جمهوری قزاقستان، نیز در این دیدار با موفقیت‌آمیز ارزیابی‌کردن سفرش به ایران بر اهمیت تسریع در اجرایی‌شدن کریدور قزاقستان، ترکمنستان، ایران و یکسان‌سازی تعرفه‌های گمرکی و حمل و نقلی بین سه کشور تاکید کرد.

توکایف با بیان اینکه در زمینه تردد تجار ایرانی به قزاقستان تسهیلاتی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد ظرفیت‌های لجستیکی و حمل‌ونقلی موجود افزایش یابد.

رئیس‌جمهوری قزاقستان همچنین با توجه به میزبانی این کشور از نشست آتی «سیکا»، از سیدابراهیم رئیسی برای سفر به این کشور و حضور در این نشست دعوت به عمل آورد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید