کد مطلب: 22381

سرنوشت کارکنان هواپیمای توقیف شده ونزوئلایی به کجا رسید؟

خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش رسانه‌های محلی آرژانتین، نوشت که دادگاهی در آرژانتین حکم آزادی ۱۲ نفر از کارکنان هواپیمایی ونزوئلایی را صادر کرده است که پیش‌تر با اتهاماتی علیه ایران و ونزوئلا توقیف شده بود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد، رسانه‌های محلی آرژانتین گزارش دادند، دادگاهی در یونان حکم آزادی ۱۲ نفر از گروه ۱۹ نفری کارکنان یک هواپیمای ونزوئلایی را صادر کرده است. این هواپیما در ماه ژوئن به دلیل شبهاتی درباره اصالت ایرانی و ارتباط آن با تروریسم، توقیف شده بود. ۵ نفر از اعضای این گروه ۱۹ نفری ایرانی بوده و ۱۴ نفر ونزوئلایی هستند.

این دادگاه فدرال در بوئنوس آیرس حکم آزادی ۱۲ نفر از کارکنان را صادر کرده و همچنین حکم داده است که طی ۱۰ روز آینده موضوع تحقیقات از خدمه این هواپیما جمع‌بندی شود.

طبق گفته شرکت هواپیمایی ماهان، هواپیمای باری امتراسور یک سال پیش توسط ماهان ایر به ونزوئلا فروخته شده بود. امتراسور در اوایل ژوئن به بوینس آیرس رسید که طبق اطلاعات پرواز، گروه کارکنان آن ایرانی و ونزوئلایی بودند.

فرود این هواپیما در بوئنوس آیرس، مشکلاتی دیپلماتیک برای آرژانتین به بار آورد چراکه آمریکا آن را به حمایت از کشورهای تحت تحریم واشنگتن، یعنی ایران و ونزوئلا متهم کرد.

سپس در آگوست،‌ دادگاهی در آمریکا از آرژانتین خواست این هواپیما را توقیف کند. آرژانتین یک هفته بعد به درخواست آن عمل کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید