کد مطلب: 22202

آخرین وضعیت تردد زائران از مرزهای غربی کشور از زبان رئیس ستاد اربعین

رئیس ستاد مرکزی اربعین با قدردانی از زائران بابت توجه به توصیه‌های این ستاد در بازگشت سریع‌تر به کشور گفت: زائران این توصیه‌ها که زود از مرز خارج و زودتر هم وارد شوند را عمل کرده و در حال بازگشت هستند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، سید مجید میراحمدی روز یکشنبه درباره آخرین وضعیت تردد زائران از مرزهای غربی کشور اظهار داشت: زائران خوشبختانه به توصیه‌های ستاد اربعین در بازگشت سریع‌تر به کشور توجه کردند و از دیشب بازگشت زائران به کشور آغاز شده است.

زائران با سهولت در مرزهای منتهی به عراق در رفت و آمد هستند

معاون وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون حدود ۳ میلیون زائر از مرزهای کشور خارج و برای حضور در مراسم بزرگ اربعین حسینی وارد کشور عراق شده‌اند، گفت: افزایش قابل توجهی در بازگشت زائران به کشور داریم و تاکنون ۶۵۰ هزار زائر در حال ورود به کشور  هستند.

وی با اشاره به حضور میدانی خود در مرز تمرچین استان آذربایجان غربی اضافه کرد: مرز تمرچین هم در وضعیت خوبی قرار دارد و زائران با سهولت در رفت و آمد هستند.

میراحمدی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار، توازن منطقی بین ورود و خروج زائران به وجود آمده که در اربعین‌های گذشته سابقه نداشته است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر  کشور با بیان اینکه زمان اوج بازگشت برای ما بسیار مهم است، بیان کرد: یکی از نگرانی‌های جدی و هرساله زائران، شلوغی مرزها در زمان اوج گرفتن بازگشت زوار اربعین به کشور است که احتمال دارد در سه روز منتهی به اربعین رفت و آمد در مرزها یک‌طرفه شود.

وی همچنان به زائران توصیه کرد که به محض انجام زیارت اربعین در کربلای معلا، عازم مرزهای کشور شوند و با توجه به کمبود امکانات و فراهم نبودن زیرساخت ها در عراق، زمان ماندن در این کشور را کاهش دهند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید