کد مطلب: 22200

بازید وزیر کشور از مرز تمرچین

وزیر کشور که در سه روز گذشته از گذرگاههای مرزی مهران، چذابه،شلمچه، خسروی و باشماق بازدید کرده است، امروز برای بررسی وضعیت خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی وارد مرز تمرچین شد و در جریان تردد زائران از این نقطه مرزی قرار گرفت.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، احمد وحیدی که برای رسیدگی به مشکلات ایجاد شده و به کارگیری ظرفیت‌ها جهت تسهیل تردد زائران حسینی، از روز پنج‌شنبه گذشته تهران را به مقصد بغداد ترک کرد، پس از دیدار با نخست وزیر و همتای عراقی و برخی دیگر از مقامات کشور همسایه و با توجه به گزارش‌های واصله از ازدحام در مرز مهران، خود را به پایانه مرزی این شهر رساند تا تصمیمات حساس در میدان گرفته شود.

وزیر کشور به همراه صادق خلیلیان استاندار خوزستان در روز جمعه ۱۸ شهریور ماه از مرز چذابه و شلمچه بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت خدمت‌رسانی و عبور زائران در این مرز قرار گرفت. وحیدی سپس روز گذشته وارد مرز خسروی شد و پس از بررسی های میدانی و دستورات لازم، به مرز باشماق در استان کردستان عزیمت کرد؛ وی امروز همراه معاونان دستگاه مطبوع خود وارد مرز تمرچین پیرانشهر شد.

امسال برای نخستین بار مرز تمرچین در شهرستان پیرانشهر در ایام اربعین حسینی پذیرای تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات در عراق است. تمرچین حدود ۱۵۰ کیلومتر با ارومیه مرکز استان آذربایجان‌غربی و ۶۵۰ کیلومتر نیز با کربلای معلی فاصله دارد.

برنامه ستاد برای تسریع زائران در بازگشت به کشور

رئیس ستاد مرکزی اربعین هم که به همراه وزیر کشور در مرز تمرچین حضور دارد وضعیت این مرز را بسیار خوب توصیف کرد و گفت که تردد زئران حسینی با سهولت و آن هم در شرایط آب و هوایی مطلوب در حال انجام است و موکب  داران با ندای یا امام حسین(ع) در خدمت زائران هستند که شور معنوی ویژه‌ایی در این خطه حاکم است.

سید مجید میر احمدی درباره برنامه این ستاد برای بازگشت زائران از مرزهای ۶گانه گفت: یک اتفاق خوشایندی که توسط ستاد رخ داد اینکه سفرها زود آغاز و برگشت ها هم سریع صورت گرفت و تا این لحظه حدود ۷۰۰ زائر به کشور بازگشتند. 

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور یادآور شد که در سال های ۹۸ و قبل آن زائران در بازگشت به مرز یک روز در پایانه‌های مرزی معطل می‌شدند و حال تلاش این است در پایانه‌های مرزی حتی برای لحظه‌ایی هیچ مسافری در پایانه نماند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید