کد مطلب: 22188

امیر حاتمی: ارتقاء قدرت دفاعی عامل حفظ امنیت ملی و مرزهای ایران است

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش در گردهمایی هیات معارف جنگ و در جمع دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) حفظ و ارتقاء قدرت دفاعی را بهترین عامل حفظ" امنیت ملی" و محافظت از "حدود و ثغور" ایران اسلامی دانست.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ارتش، با حضور امیر سرتیپ حاتمی مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گردهمایی هیات معارف جنگ در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش برگزار شد.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گفت: ضرورت حفظ و ارتقاء قدرت دفاعی برای کشور ها متفاوت است و از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران دارای موقعیت راهبردی، ژئو پلیتیکی و ژئواستراتژیکی است، ضرورت دارد به طور مداوم و مستمر قدرت دفاعی خود را حفظ و ارتقا دهد.
وی قدرت دفاعی را در بهترین عامل حفظ" امنیت ملی" و محافظت از "حدود و ثغور" ایران اسلامی دانست و افزود: متاسفانه در دو جنگ اول و دوم جهانی به دلیل ضعف و ناتوانی قدرت ملی و دفاعی، کشور عزیزمان، آماج تهاجم ناجوانمردانه مهاجمین و متجاوزین قرار گرفت و صدمات و تلفات بی شماری به کشورمان وارد شد.
امیر سرتیپ حاتمی با تشریح و مقایسه  دوران پر افتخار دفاع مقدس ملت بزرگ ایران، با اشغال خفت‌بار کشورمان در جنگ های اول و دوم جهانی خاطرنشان کرد: در برهه حساس  جنگ تحمیلی، علیرغم تحریم‌های ظالمانه در ابعاد نظامی، اقتصادی، سیاسی و حمایت های همه جانبه نظام سلطه از رژیم بعث عراق، ایران اسلامی توانست با ایستادگی، مقاومت و جانفشانی ملت و نیروهای مسلح و از همه مهمتر رهبری های پیامبرگونه و بی‌نظیر امام راحل عظیم‌الشأن در مقابل هجمه سنگین دشمن بعثی و حامیان غربی و شرقی اش بایستد و اجازه جدا شدن حتی یک وجب از خاک مقدس کشورمان را ندهد.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح افزود:  با گذشت بیش از چهار دهه از شروع جنگ تحمیلی، به خوبی آموختیم که برای حفظ کیان ایران اسلامی باید قدرتمند و توانمند شویم و این قدرت آفرینی را با تکیه بر مولفه ها و ظرفیت های داخلی و بومی آغاز کردیم.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: عزم و اراده قاطع برای ساخت و تولید پیشرفته‌ترین تسلیحات و تجهیزات نظامی در تمامی حوزه های دفاعی نظیر موشکی، پهبادی، هوایی، دریایی، زمینی، پدافندی، راداری ، الکترونیکی و.... بزرگترین دستاورد گرانبهای هشت سال دفاع مقدس و رهایی از زیر یوغ استعمار و استکبار است.
وی با اشاره به نمونه هایی از محصولات و دستاوردهای شاخص دفاعی که توسط دانشمندان و متخصصین صنعت دفاعی و نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده است، خاطرنشان کرد: ساخت و تولید سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳، جت جنگنده کوثر، جت پیشرفته آموزشی یاسین، زیردریایی‌های کلاس غدیر و فاتح، انواع موشک های برد  بلند، متوسط و کوتاه بالستیک و کروز، انواع خودرو های زرهی،ضد مین، ضد انفجار، انفرادی و تاکتیکی، انواع موشک‌های هدایت‌شونده ضدزره، سامانه های راداری، الکترونیکی و الکترواپتیکی ، انواع پهپادهای شناسایی، رهگیری، رزمی و عملیاتی و انواع سلاح های انفرادی در حوزه رزم زمینی، گوشه های کوچکی از توانمندی نیروهای مسلح در دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و ارزش‌های الهی کشور عزیزمان است.
امیر سرتیپ حاتمی با تجلیل ازشهیدان والامقام، سرلشکر سید موسی نامجو، سرلشکر خلبان جواد فکوری و دکتر مصطفی چمران و همه شهدای سرافراز انقلاب اسلامی که حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند، خاطرنشان کرد: شایسته است در جهاد تبیین با تشریح و تبیین دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف بویژه پیشرفت های خیره کننده در حوزه های نظامی و دفاعی در برابر عملیات روانی نظام سلطه با بصیرت و هوشمندی مقابله کنیم.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش گفت: روند پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در تمامی حوزه ها بویژه در حوزه دفاعی با هدایت های راهبردی و حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای( مدظله العالی) سالهاست با سرعت، دقت و قاطعیت شروع شده و انشاالله به دست جوانان پرشور و شعور کشورمان استمرار خواهد یافت.
در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ  در خصوص توانمندی های دفاعی با حضور دانشجویان برگزار شد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید