کد مطلب: 22151

تشریح وضعیت زائرین اربعین از سوی سفیر ایران در عراق

سفیر ایران در عراق با بیان این‌که متاسفانه امکانات متناسب با جمعیت زوار شرکت کننده در اربعین حسینی نیست و یک مقدار در این زمینه محدودیت وجود دارد، گفت: بهترین راه این است که زائران مدتی اقامت خود را در شهرهای نجف و کربلا کاهش دهند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، محمدکاظم آل صادق در ارتباط با وضعیت زائران ایرانی در نجف و کربلا و انتشار برخی اخبار مبنی بر این‌که برخی از آنها در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند و نتوانستند موکب‌هایی برای استراحت پیدا کنند و یا این‌که آب آشامیدنی متناسب با تعداد زوار وجود ندارد، اظهار کرد: همانطور که پیش از این گفتیم متاسفانه امکانات متناسب با جمعیت حاضر نیست و محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد بهترین راه این است که زائران با مدت حضور خود را در نجف و کربلا کاهش دهند تا این فرصت فراهم شود دیگر زائران زیارت کنند.

وی اضافه کرد: من همین امروز آخرین وضعیت زائران نجف را دریافت کردم وضعیت مقداری نسبت به روزهای گذشته بهتر شده تعداد بیشتری از موکب‌ها مستقر شده‌اند و تعدادی آب و یخ تهیه شده است.

سفیر ایران در عراق همچنین اظهار کرد: به خاطر وضعیت جاده‌ها و همچنین خستگی راننده‌ها ما سالانه در مراسم راهپیمایی اربعین شاهد تلفات جاده‌ای ناشی از تصادف هستیم و متاسفانه در سال جاری نیز چنین موضوعی را شاهد بودیم.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار