کد مطلب: 22038

واکنش به سخنان جهانگیری

آیتی: جهانگیری در دوران وزارتش صنعتگران را به ویرانی کشاند

مهدی آیتی گفت: وقتی آقای جهانگیری وزیر صنایع بود بسیاری از فعالان حوزه صنعت به نابودی کشانده شدند و همه آن وضعیت اسف‌بار ناشی از سوءمدیریت شخص آقای جهانگیری بود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از نامه نیوز، به تازگی اسحاق جهانگیری در قالب کتاب «بدون دود و آتش و خون» که کتابی گفت‌وگو محور است، مسائلی را بیان کرده که حواشی زیادی ایجاد کرده است. او سعی کرده در مسائل مختلف اعم از اقتصاد، برجام، سیاست داخلی و... از دولت‌های یازدهم و دوازدهم دفاع کند.

مهدی آیتی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این سخنان تازه جهانگیری گفت: «همه دولت‌ها آدرس غلط به مردم می‌دهند. می‌گویند هر کار خوبی که بوده ما کرده‌ایم و همه کارهای بد را دیگران کرده‌اند. آمارهای غیرواقعی هم به مردم ارائه می‌کنند و طوری جلوه می‌دهند که انگار خودشان ده برابر دیگران کار کرده‌اند. دنیای امروز دیگر ادعا را نمی‌پذیرد و صرفا عدد، رقم، شاخص و نمودار‌ است که مورد پذیرش است. هرچه قدر هم سخنرانی کنند مهم نیست و باید اعداد ادعاها را ثابت کند. حالا آقای جهانگیری هم می‌گوید ما بهتر از دیگران بوده‌ایم که همین مسیر است و او هم آدرس غلط به مردم می‌دهد».

او ادامه داد:«برای بررسی عملکرد دولت‌ها باید دو ستون در نظر بگیریم و در یکی نقاط قوت و در دیگری نقاط ضعف را بنویسیم. این شیوه بررسی، منصفانه است و حتما یک دولت سراسر بد یا یک دولت سراسر خوب نیست و خوب و بد با هم در یک دولت جمع می‌شود».

این فعال سیاسی همچنین مطرح کرد: «آقای جهانگیری که امروز سراسر از عملکرد خود و دولتی که در آن کار می‌کرد دفاع می‌کند، در دوران مسئولیتش در دولت‌های آقایان هاشمی و خاتمی چه عملکردی داشت؟ کارنامه او اصلا موفق نبوده است. وقتی آقای جهانگیری وزیر صنایع بود بسیاری از فعالان حوزه صنعت به نابودی کشانده شدند و همه آن وضعیت اسف‌بار ناشی از سوءمدیریت شخص آقای جهانگیری بود. آقای جهانگیری یک‌سره از ارز 4200تومانی دفاع می‌کند. اگر این ارز واقعا در جهت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر استفاده می‌شد، مشکلی نبود اما این ارز منشأ رانت‌ها و فسادهای گسترده را فراهم کرد و حتی خود دولت قبل هم به این قبیل فسادهای ناشی از ارز ترجیحی اذعان کرد؛ حالا چه‌طور آقای جهانگیری تمام مشکلات ناشی از ارز 4200تومانی را انکار می‌کند؟ اصلا مگر می‌تواند انکار کند؟»

آیتی در پایان گفت: «البته من با آن بخش از حرف‌هایش درباره برجام موافقم. واقعا برجام دوران روحانی و ظریف به مراتب از برجامی که قرار است در دوره کنونی به دست آید قوی‌تر بود و اکنون در بهترین حالت به خیلی کمتر از آنچه در سال94 رسیدیم، خواهیم رسید و واقعا بعد از امضای برجام، تندروها مشکلات زیادی در مسیر اجرای برجام ایجاد کردند».

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید