کد مطلب: 21685

در گفت‌وگو با «خبرسراسری» مطرح شد:

آخرین برنامه انتخاباتی اصلاح‌طلبان به روایت صوفی

علی صوفی در گفت‌وگو با سایت «خبرسراسری» گفت: لاریجانی به عنوان یک اصولگرا معتدل شناخته می شود و در میان اصلاح طلبان و اردوگاه اصلاح طلبی تعریف نمی‌شود.

گروه سیاست سایت خبرسراسری: جلسات اخیر روحانی و خاتمی در ابهام کامل برگزار می شود و جزئیاتی از گفت‌وگوهای آنها منتشر نشده است. همین مسئله باعث شده گمانه زنی های بسیاری درباره برنامه های احتمالی اصلاح طلبان بخصوص درباره انتخابات مجلس شکل بگیرد.

علی صوفی،فعال سیاسی اصلاح طلب،در آغاز درباره اطلاع جبهه اصلاحات از جلسات خاتمی و روحانی به «خبرسراسری»گفت: «خیر در جبهه اصلاحات صحبتی از این دیدار نشده است. این دیدارها نیز متداول بوده است قبلا هم آقای هاشمی رفسنجانی که در قید حیات بودند نشست هایی با ایشان برگزار می شد، اینها به هر حال چهره های سرشناس اجتماعی هستند و قطعا نسبت به مسائل کشور حساس اند و طبیعی است که با هم بنشینند و تبادل نظر کنند و احیانا اگر نظراتی دارند را اعمال کنند.من خبر فوق العاده ای از این دیدار نشنیدم».

او در ادامه درباره اقدامات جبهه اصلاحات ایران در راستای انتخابات مجلس افزود: «جبهه اصلاحات برای مدیریت انتخابات شکل گرفت یک جبهه از احزاب و چهره های مطرح اصلاح طلب و به هر حال از سال 94 برای انتخابات مجلس شکل گرفت و ادامه یافت نتیجتا وجود و تداوم جبهه اصلاحات برای انتخابات است و در مورد مسائل سیاسی نقش چندانی جز صدور بیانیه ندارد اما اصل فعالیت و تمرکز آن بر انتخابات برای جلوگیری از تکثر کاندیدا ها و پراکندگی آرا و ارائه لیست واحد از اصلاح طلبان در سراسر کشور است و لیست های متعدد منصوب به این جریان شکل نگیرد. تاکنون هم صحبتی درباره انتخابات مجلس1402 در جبهه اصلاحات صورت نگرفته است».

علی صوفی در پایان درباره عدم حضور علی لاریجانی در جلسه اخیر حسن روحانی گفت: «لاریجانی به عنوان یک اصولگرا معتدل شناخته می شود و در میان اصلاح طلبان و اردوگاه اصلاح طلبی تعریف نمی شود به هر حال آقای روحانی هم که انتخاب شد اصلاح طلب نبود و اصلاح طلبان در شرایط خاص پس از رد صلاحیت آقای هاشمی ایشان به عنوان کاندیدا اصلاح طلبان انتخاب شد.آقای لاریجانی به هر حال به اندازه روحانی به اصلاح طلبان نزدیک نیست ولی وقتی می خواهند از نقاط مختلف حمایت کنند آقای لاریجانی هم مدنظر است و در سال 94 هم در لیست مجلس آقای لاریجانی مورد حمایت اصلاح طلبان بود که به واسطه مشی اعتدالی ایشان صورت گرفت».

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی