کد مطلب: 21587

جزئیاتی از بازدید شبانه سخنگوی قوه قضاییه از زندان ارومیه

شامگاه دوشنبه ۳۱ مرداد ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در آخرین برنامه سفر کاری یک روزه خود به استان آذربایجان غربی به همراه عتباتی رئیس کل دادگستری استان و مجیدی دادستان مرکز استان از قسمت‌های مختلف زندان ارومیه از جمله بند زنان بازدید کرد.

به گزارش  سایت خبر سراسری به نقل از قوه قضاییه، ستایشی در این بازدید ضمن بررسی وضعیت قضایی زندان و نحوه خدمات‌رسانی به زندانیان و امکانات موجود از کمبودها و مشکلات نیز اطلاع حاصل نمود تا در خصوص رفع آنها پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی در ادامه بازدید در بند نسوان زندان ارومیه حاضر و  با تعدادی از مددجویان گفت‌وگو و به درخواست‌های آنان رسیدگی کرد.

یکی از مدد جویانی  که با سخنگوی قوه قضائیه دیدار کرد خانمی بود که اوایل همین هفته خبر دروغ خودکشی وی توسط بی‌بی‌سی فارسی و برخی رسانه‌های ضد انقلاب، منتشر شده بود.

 سخنگوی قوه قضائیه در حضور رئیس دادگستری و دادستان مرکز استان بیش از ۲۰ دقیقه با این فرد صحبت و درخواست های او را شنید.

 ادعاها در خصوص خودکشی این خانم در حالی مطرح گردید که خبر مورد اشاره نه تنها کذب بود، بلکه اخیرا با تبدیل قرار بازداشت این زندانی، مقدمات آزادی وی نیز فراهم شده است.

در همین رابطه ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی، با بیان اینکه خبر خودکشی زندانی از اساس کذب است، تاکید کرد: قرار بازداشت وی به وثیقه تبدیل شده  و در صورت معرفی وثیقه امکان آزادی وی فراهم خواهد بود.

ستایشی همچنین در جریان این بازدید از کارگاه‌های اشتغال بانوان هم دیدن و به اجرای سیاست کلی قوه قضائیه در  گسترش اشتغالزایی برای زندانیان تاکید ویژه نمود.

سخنگوی قوه قضائیه پس از این بازدید دو ساعته که ساعت ۲۳  روز دوشنبه ۳۱ مرداد به پایان رسید ارومیه را به مقصد تهران ترک کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید