کد مطلب: 21580

فرمانده کل سپاه در دیدار با رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مطرح کرد:

سازمان قضایی نیروهای مسلح الگویی برای سیستم قضایی کشور است

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران با حضور در سازمان قضایی نیروهای مسلح با حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان رییس این سازمان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح ایران، حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این دیدار با اشاره به بیانات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) در خصوص اهمیت جایگاه سازمان که فرموده‌اند: سازمان قضایی نیروهای مسلح بایستی با اقتدار و البته حکیمانه کارش را پیش ببرد، بیان کرد: این دیدگاه معظم له به دلیل اهمیت نیروهای مسلح است چرا که آن‌ها ضامن اقتدار کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه صیانت و پیشگیری از وقوع جرم از دیدگاه معظم له در سازمان قضایی نیروهای مسلح اولویت کاری است، گفت: جرایم در نیروهای مسلح البته اندک است اما وقوع همین اندک نیز زیبنده و قابل قبول نیست.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: به لطف خدا نیروهای مسلح ما در بین نیروهای مسلح کل دنیا می‌درخشند و طبق نظرسنجی صورت گرفته از مردم در خصوص میزان رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه‌های مختلف، نیروهای مسلح دارای رتبه دوم در کشور هستند و این نشان از اطمینان و اعتماد مردم به نیروهای مسلح است.

وی با اشاره به جایگاه سپاه در قانون اساسی و فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، تاکید کرد: این نیروی قدرتمند و مردمی برآمده از متن انقلاب است و حافظ اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف است.

پورخاقان ادامه داد: برنامه پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح در سال جاری با موضوع بررسی جرائم نوپدید با محوریت فضای مجازی و سایبر به منظور کاهش آسیب‌های فضای مجازی اجرا می‌شود.

سازمان قضایی نیروهای مسلح به روز و با نشاط تر شده است

در ادامه، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این دیدار با بیان اینکه سازمان قضایی نیروهای مسلح نهادی پاکیزه، درخشنده در قوه قضاییه و جمع صالحان است، اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح الگو و مدل بسیار خوبی برای سیستم قضایی کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت اقدامات پیشگیرانه سازمان قضایی در صیانت از نیروهای مسلح، گفت: برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان خصوصیات اخلاقی سردار شهید سلیمانی، تصریح کرد: یکی از عواملی که شهید سلیمانی را عزیز و مردم پسند کرد، تواضع و فروتنی وی در عین اقتدار بود.

وی افزود: ارزش نیروهای مسلح در جامعه به همین پاک بودن آن‌ها است چرا که آن‌ها مظهر قدرت نظام اسلامی هستند و فروتنی و تواضع در هنگام قوی و مقتدر بودن معنا پیدا می‌کند.

سردار سرلشکر سلامی پس از این دیدار با حضور بر مزار شهید گمنام تدفین شده در سازمان قضایی نیروهای مسلح به مقام شامخ ایشان ادای احترام کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید