کد مطلب: 21034

یک‌سالگی دولت/ «خبرسراسری» گزارش می‌دهد

آقای رئیسی وعده‌هایتان را که فراموش نکرده‌اید؟

بسیاری از وعده‌های دولت سیزدهم تا کنون محقق نشده است.

گروه سیاست سایت خبرسراسری: یکسال از دولت ابراهیم رئیسی گذشت اما وعده های او چندان به تحقق نپیوست و جامعه نگران تر از قبل در مقابل گرانی ها موضع گرفته است.قرار بود دلار و تورم کنترل شود اما گویی افسار این دو عامل مهم آنچنان از دست دولت در رفته است که شاهد رکورد زنی های تاریخی خصوصا در حوزه تورم هستیم. در ادامه به بررسی بخشی از وعده های دولت رئیسی خواهیم پرداخت.

میلیون ها مسکن

اعداد در سیاست هر چقدر بزرگ‌تر به‌نظر برسند باور آن برای مخاطب حتی در صورت بی اعتمادی محض مقداری راحت تر از آمار واقعی است.اما سیاست مداران امروز ایران باید بدانند که دیگر دوران اعداد بزرگ گذشته است و باید به صحنه فعلی جامعه واقعی تر از قبل نگاه کرد.زمانیکه دولت رئیسی روی کار آمد وزیر راه و شهرسازی که بدون سابقه قبلی به این وزارت خانه آمده بود وعده ساخت 4میلیون مسکن را داد که در میانه راه متوجه شد که ادعا بزرگی کرده و مقدار طرح خود را به یک میلیون در سال کاهش داد اما گویا در پایان یکسال به این تعداد دست نیافته است و کسی هم سوال نمی کند که آقای وزیر مردم مگر مسخره وعده های شما هستند که یک روز 4میلیون یک روز یک میلیون و یک روز هم هیچ مسکنی برای آن ها نسازید؟ تضمین عدم افزایش تورم و فشار به طبقات مختلف و نصف کردن تورم:وعده و طرح جراحی اقتصادی رئیسی در ابتدا کار آنچنان فشاری بر سفره مردم وارد کرد و رکورد زنی تورمی را  به نمایش گذاشت که باعث شد دیگر حرف های اقتصادی رئیسی و طرح های او قابل باور نباشند از سوی دیگر رئیسی در این طرح قرار بود با ارائه کارت الکترونیکی کالا بخشی از فشار افزایش قیمت کالاها را کم کند اما به این وعده نیز وفادار نبود و باعث شد عده ای با چراغ بدنبال روحانی بگردند!

آزادی بیان

روی کار آمدن رئیسی این نگرانی را به همراه داشت که او با توجه به تفکرات سیاسی و اجتماعی خود فضای سیاسی را محدود خواهد کرد.اگرچه در چند ماه اول حفظ ظاهر جواب داد اما به مرور شاهد برخورد های دولت در این زمینه بودیم که روز به روز روند افزایشی را بدنبال داشته است.از سوی دیگر رئیسی در یکسال اخیر هیچ نشست خبری با خبرنگاران برگزار نکرده و در دولت او شکایت از خبرنگاران پنجاه درصد افزایش داشته است.

عادلانه‌کردن قیمت خودرو

رئیسی بار ها اعلام کرده است انحصار در خودرو باید شکسته شود اما نه تنها این انحصار شکسته نشد بلکه قیمت پراید در یک اتفاق عجیب و غیرمنطقی به 200میلیون تومان رسید.آزادسازی واردات خودرو نیز در ابهام جدی قرار گرفت و مشخص نیست به چه سرنوشتی دچار می شود.گویا توان مقابله رئیسی به خودرو سازان نیز نرسیده است.

افزایش سرعت اینترنت

محدودیت در تمامی اجزا اینترنت و کاهش سرعت و احتمال صیانت از فضا مجازی در کنار قرار دادن اینترنت در حال امن دستاورد دیگر دولت رئیسی بود که بر خلاف وعده های او پیش رفت.رئیسی بار ها اعلام کرده بود.

وعده های رئیسی به اینجا ختم نمی شود و وعده‌های مهم دیگری هم هست که بسیاری از آنها تا کنون محقق نشده است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید