کد مطلب: 20720

حجت الاسلام ابوترابی فرد در خطبه‌های نمازجمعه

ایران در تحولات غرب آسیا نقش تعیین کننده دارد

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: افرادی که به نصرت الهی ایمان دارد در راه حق ثابت قدم هستند، راه را درست انتخاب کنید و در راه درست با امید به نصرت الهی قدم بردارید.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، حجت الاسلام  محمدحسن ابوترابی فرد در نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی(ره) با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، گفت: نخستین پیام مباهله این است که رسول خدا دغدغه حق را دارد و از گفتگو و استدلال دست بر نمی دارد و برای تبیین حق آماده مباهله است.

وی ادامه داد: اسلام یعنی دانش و معرفت، علم، حقایق برهانی و حقایقی که ریشه در فطرت و جان بشر دارد. اگر کسانی تسلیم علم نیستند در برابر معرفت و دانش سر فرود نمی آوردند باید برای تبیین حق، آن‌ها را به مباهله دعوت کرد . در اسلام علم و دانش، فصل الخطاب است، کلام خدا و رسول الله چون حق است، فصل الخطاب است، حضرت علی چون نماد حق است فصل الخطاب است.

افرادی که به نصرت الهی ایمان دارند در راه حق ثابت قدم هستند، پیامبر به ما می آموزد اهل یقین باشیم، راه را درست انتخاب کنید و ر راه درست با امید به نصرت الهی قدم بردارید.

حجت الاسلام  محمدحسن ابوترابی فرد در خطبه دوم نماز جمعه با بیان اینکه در روزهای گذشته ایران به کریدور سیاسی منطقه تبدیل شده بود، اظهار داشت: ایران در تحولات غرب آسیا نقش تعیین کننده دارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم به امنیت برسیم باید حضور امریکا از منطقه به طور کلی حذف شود، اظهار داشت: امروز حضور سیاسی موثر آمریکا در منطقه به صفر رسیده است، لشکر کشی‌های آمریکا در منطقه بی اثر است اما باید حضور فیزیکی آمریکا هم به طور کامل حذف شود. آمریکا قبل از اینکه با شکست مجددی در منطقه مواجه شوند باید منطقه را ترک کند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: همسایگان جمهوری اسلامی بدانند اقتدار آن ها اقتدار ایران است و ما به تمامیت ارضی و اقتدار سیاسی و اقتصادی آن ها اعتقاد داریم این راهبرد قطعی ایران است و در همین راستا تصمیمات مهمی در ایران برای تحکیم روابط با کشور های همسایه اتخاذ شده است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید