کد مطلب: 20546

جزئیاتی از بیانیه ضد ایرانی آمریکا و عربستان

آمریکا و عربستان سعودی در بیانیه‌ای مشترک با تکرار لفاظی‌های خود علیه کشورمان بر لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، آمریکا و عربستان سعودی در جریان سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به ریاض یک بیانیه مشترک منتشر کردند و در بخش‌هایی از آن به تکرار ادعاهای بی‌اساس خود علیه ایران پرداختند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، دوکشور در این بیانیه ضد ایرانی بر لزوم توقف آنچه دخالت ایران در امور داخلی سایر کشورها و تلاش‌های تهران برای برهم زدن ثبات ‌امنیت منطقه عنوان کردند و همچنین جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کردند.

همچنین در این بیانیه آمده است که بایدن به‌علاوه بر تعهد مستمر ایالات متحده به حمایت از «امنیت و دفاع ارضی عربستان سعودی و تسهیل توانایی این کشور برای به دست آوردن قابلیت‌های لازم برای دفاع از مردم و سرزمینش در برابر تهدیدهای خارجی» تاکید کرده است.

 ادعاهای مقامات سعودی و آمریکایی در حالی بار دیگر علیه ماهیت برنامه هسته‌ای و سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تکرار شده است که حقیقت نشان می‌دهد سیاست‌های مداخله‌جویانه و مخرب واشنگتن و هم‌پیمان منطقه‌ای‌اش، یعنی عربستان سعودی در خاورمیانه عامل اصلی ایجاد نا امنی، بی‌ثباتی و به‌ویژه ظهور و توسعه تروریسم در منطقه است.

اما این کشورها همواره تلاش می‌کنند با فرافکنی و تکیه بر این ادعاهای واهی و خصمانه خود علیه ایران، توجه جامعه بین‌الملل را از این واقعیات منحرف کنند و برای مداخلات خود در امور داخلی کشورهای منطقه دلیل بتراشند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید