کد مطلب: 20430

محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با «خبرسراسری»:

اصلاح‌طلبان می‌خواهند آمریکا توبه‌شان را بپذیرد

محمدصادق کوشکی گفت: اصلاح‌طلبان عملا از بابت وقوع انقلاب می‌خواهند عذرخواهی کنند و از اینکه چرا جمهوری اسلامی تشکیل شده است و به همین خاطر در برابر آمریکا توبه‌کار هستند و دنبال این هستند که آمریکا توبه آنها را بپذیرد.

گروه سیاست سایت خبرسراسری: اظهارات اخیر جواد ظریف در رابطه با مذاکرات، مصوبات سیاست خارجی مجلس و شهید محسن فخری‌زاده موجب شکل‌گیری سوالات در رابطه با این چهره پرحاشیه سیاست خارجی شده است.از سوی دیگر از ظریف نیز انتظار نمی رفت چنین گفتاری در رابطه با چنین مسائلی را به نمایش بگذارد و با نگاهی یک سویه و تند به مسائلی ورود کند که تا به حال کمتر در رابطه با آن ها سخن گفته و تنها در فایل صوتی لو رفته از او شاهد برخی از این سخنان بوده ایم.

محمدصادق کوشکی، فعال سیاسی اصولگرا،در آغاز درباره صحبت های اخیر ظریف به سایت «خبرسراسری» گفت: «من این موضوع را خیلی مهم نمی بینم تا درباره آن صحبت شود چون ایشان دیگر از حوزه سیاست خارج شده است و صحبت هایشان نیز دیگر محل رجوع و توجه برای رسانه ها و جامعه نیست».

او در ادامه درباره علت بیان موضوعات حاشیه برانگیز از سوی ظریف افزود: «آن کسانی‌که چنین می کنند این رفتار را طبیعی می کنند و معتقدند ما لایق تر بودیم چرا ما را کنار گذاشتید و این روند نیز مرسوم بوده همواره کسانی‌که از قدرت کنار گذاشته می‌شوند بالاخره این رفتار ها را نشان می دهند. آقای ظریف نیز دیگر تمام شده است و بهتر است بنشیند و خاطرات اش را بنویسد و خیلی خروجی ندارند و ورود به این فضاها ارزشی ندارد».

این استاد دانشگاه سپس درباره علت مقصر نشان دادن ایران در مذاکرات از سوی اصلاح‌طلبان اشاره کرد: «همیشه این چنین بوده است و آنها عملا از بابت وقوع انقلاب می‌خواهند عذرخواهی کنند و از اینکه چرا جمهوری اسلامی تشکیل شده است و به همین خاطر در برابر آمریکا توبه‌کار هستند و دنبال این هستند که آمریکا توبه آنها را بپذیرد و از زمانیکه تفکر اصلاح طلبی شکل گرفته است شاهد چنین رفتار هایی بوده ایم».

کوشکی در پایان درباره احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات و فعال تر شدن انتقادات اصلاح طلبان گفت: «ذات مذاکره با آمریکا به نتیجه نخواهد رسید و مثل مذاکرات دوران روحانی بی نتیجه پایان می پذیرد.توقع نتیجه داشتن از مذاکرات برجامی مثل این است که از یک درخت غیر مثمر بخواهیم نتیجه بگیریم برجام هم اینگونه است و در هر صورت نتیجه‌ای نمی‌دهد».

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید