کد مطلب: 19398

با حضور علی باقری مراسم سالگرد رحلت امام خمینی در شهر اسلو-نروژ برگزار شد

باقری در آئین بزرگ‌داشت سال‌گرد رحلت امام خمینی در شهر اسلو-نروژ تاکید کرد: کار بزرگ امام خمینی احیا و هم‌افزایی سه هویت‌ ملی، انقلابی و اسلامی ملت ایران بود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از خبرآنلاین، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه ظهر امروز در آئین بزرگ‌داشت سالگرد رحلت امام خمینی در شهر اسلو-نروژ اظهار داشت: هرچند کار بزرگ امام خمینی احیای هر سه هویت‌ ملی، انقلابی و اسلامی ملت ایران بود، اما مهم‌تر از آن هم‌افزایی هر سه هویت‌ در مسیر تعالی و پیشرفت ملت ایران بود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه تصریح کرد: هنر امام خمینی این بود که صیانت از مؤلفه‌های مرتبط با هویت ملی مانند حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و انسجام ملی نیز در پرتو احیای هویت‌های اسلامی و انقلابی میسر شد.

باقری در ادامه افزود: همان‌گونه که باور دینی و شور انقلابی در دهه ۶٠ جوانان این مرز و بوم را به جبهه‌های جنگ کشاند و اجازه نداد حتی یک وجب از خاک ایران عزیز در اشغال دشمن باقی بماند، جوانان در دهه ٩٠ را هم به میدان مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق کشاند تا از مرزهای امنیت ملی دفاع کنند و اجازه ندهند حتی دشمن به مرزهای جغرافیایی ما نزدیک شود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به مسؤلیت دستگاه سیاست خارجی در تأمین منافع ملی، تصریح کرد: شرط نخست برای صیانت از منافع ملی نقش‌آفرینی فعال در میدان دیپلماسی است و نقش‌آفرینی فعال نیز در گرو ابتکار در طراحی، هوشمندی در برنامه‌ریزی و جسارت در اقدام است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید