کد مطلب: 19369

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

شورای نگهبان در بیانیه‌ای نوشت: قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نه تنها سست‌ شدن پایه‌های حکومت ستم‌شاهی را فراهم کرد بلکه زمینه احیاء تمدن بزرگ اسلام را در جهان هموار کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، در بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ منتشر شده آمده است: ۱۴ خرداد سالروز ارتحال بزرگ مردی از فرزندان رسول الله (ص) و ادامه دهنده راه حضرت سیدالشهدا(ع) است که با رهبری الهی خود، توانست ایران را از یوغ و سیطره استکبار جهانی بیرون آورده و به این ملت شریف و بزرگ، عزت دهد.

این بیانیه افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در حالی به پیروزی رسید که مردم ایران با تکیه بر فرهنگ عاشورایی، رژیمی ۲۵۰۰ ساله‌ که سراسر وابستگی و ضدیت با دین مبین اسلام بود، از بنیان ریشه کن کرد و به زباله‌دان تاریخ انداخت.

شورای نگهبان تصریح کرد: به درستی یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و احیاگر اسلام ناب محمدی صلی‌الله‌علیه‌وآله در سالروز ارتحالش با یاد شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد که سرآغاز مکتب فکری، سیاسی و اجتماعی ملت ایران و نشانه پیوند معنوی مردم با آرمان‌های الهی امام راحل و فداکاری و جان‌فشانی برای حفظ اسلام و برچیده شدن سلطه طاغوتیان و نقطه عطفی در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی است، مقارن شده است.

این بیانیه خاطرنشان کرد: همچنین قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ که به برکت همان هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت نه تنها موجب سست‌ شدن پایه‌های حکومت ستم‌شاهی را فراهم کرد بلکه زمینه احیاء تمدن بزرگ اسلام را در جهان هموار ساخت.

شورای نگهبان عنوان کرد: امروز نیز رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و خلف صالح خمینی کبیر (ره) قدم در راهی نهاده که بی‌شک پیروی از ایشان، اعتلا و عزت و سربلندی نظام اسلامی را رقم خواهد زد. آنچه که همواره در راهبرد و منظومه متعالی معظم له قرار دارد نفی استکبار و عدم اعتماد به وعده‌های آنان است.

شورای نگهبان ضمن بزرگداشت نام و یاد امام عزیز (ره) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره‌ قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، پیروی کامل از رهنمودها و فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی را پیروی از رهبر کبیر انقلاب اسلامی دانسته و امیدوار است که طریق و سلوک امام خمینی (ره) و خلف صالحش حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) همواره و در همه‌ امور سرلوحه و سرمشق مسئولان و مردم باشد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید