کد مطلب: 19272

در بازدید از نمایشگاه رویداد ملی «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی

روایت بهادری جهرمی از اولویت دولت

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: با توجه به اینکه شعار امسال نیز مرتبط با حمایت از تولید و اشتغال و فعالیت‌های دانش‌بنیان و اولویت‌بخشی به شرکت‌های دانش‌بنیان است، دولت نیز این موضوع را در اولویت قرار داده است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، دکتر علی بهادری جهرمی صبح امروز در بازدید از نمایشگاه رویداد ملی «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور در غرفه‌های مختلف نمایشگاه، از نزدیک با محققان و دانشجویان گفت‌وگو کرد و در جریان فعالیت‌های پژوهشی آنها قرار گرفت.

دکتر بهادری جهرمی در حاشیه این بازدید، با بیان اینکه یکی از پایه‌های اساسی رشد اقتصادی هر کشوری، افزایش بهره وری است، گفت: یکی از بهترین حوزه‌هایی که به افزایش بهره وری کمک می‌کند، دانش بنیان کردن حوزه‌های مختلف است. با شناسایی معضلات و مشکلات حوزه‌های مختلف بهداشت، معدن، صنعت، کشاورزی و... از سوی شرکت‌های دانش بنیان و با دانش بنیان کردن آنها، می‌توان مشکلات را کاهش داد و کارآیی، بهره‌وری و سود این حوزه‌ها را افزایش داد و به اقتصاد کلان کشور کمک کرد.

وی ادامه داد: طبیعتاً با توجه به اینکه شعار امسال نیز مرتبط با حمایت از تولید و اشتغال و فعالیت‌های دانش‌بنیان و اولویت‌بخشی به شرکت‌های دانش‌بنیان است، دولت نیز این موضوع را در اولویت قرار داده است. تا امروز بیش از ۶ جلسه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور فقط به طور خاص در حوزه دانش بنیان تشکیل شده است. دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشرو در حوزه حمایت از مجموعه‌های دانش بنیان، نقش کلیدی در این حوزه دارد. 

دکتر بهادری جهرمی با بیان اینکه در مجموعه دولت، چهار آیین‌نامه مختلف در حوزه حمایت از اقدامات دانش‌بنیان و شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های بهداشت، زیرساخت، کشاورزی و حوزه‌های اقتصادی در دستور کار است. یکی از آنها که در حوزه کشاورزی بود، به تصویب نهایی رسید. موضوع بهداشت نیز در صحن عمومی دولت هست و دو موضوع دیگر هم در کمیسیون دولت هست که ان‌شاءالله به زودی تصویب نهایی می‌شود.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات و تلاش‌های بسیاری در حوزه دانش بنیان داشته است که امروز هم می‌توان نتیجه و آثار این تلاش‌ها را در این نمایشگاه مشاهده کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رویداد ملی «عصر امید» که روز گذشته با حضور دکتر قالیباف و دکتر طهرانچی در محل مصلای امام خمینی (ره) افتتاح شد، با حضور شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها، ایده‌پردازان و زیرساخت‌ آزمایشگاهی و پژوهشی تا روز چهارشنبه یازدهم خردادماه ادامه خواهد داشت و بازدید برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید