کد مطلب: 19118

حضور وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: موانع و کمبودها در اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها و ساماندهی اتباع خارجی در نشست با وزیر کشور بررسی شد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، محمود عباس زاده مشکینی در توضیح نشست روز سه‌شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: درنشست امروز احمد وحیدی وزیر کشور حاضر شد و درباره نحوه اجرای طرح اقتصادی دولت، مدیریت یارانه‌ها و اقدامات حمایتی به ویژه از اقشار آسیب پذیر گزارشی ارایه داد و در ادامه به سوالات نمایندگان پاسخ گفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: نمایندگان در این نشست موانع، کمبودها و کاستی‌های وضعیت فعلی را  بیان کرده و به رفع واقص زیرساخت‌های اجرایی این طرح بزرگ تاکید شد.

وی ادامه داد: نمایندگان در این نشست تاکید کردند که کالاهای استراتژیک مردم و مورد نیاز اقشار مختلف باید در دسترس همه باشد و فروشگاه‌ها ذخیره لازم را داشته باشند. البته طبق اعلام آمار ارائه شده از سوی وزیر کشور، کالاهای اساسی به خصوص مرغ، تخم مرغ و روغن با قیمت‌های مختلف در بازار موجود است.

عباس زاده مشکینی  یادآور شد: وزیر کشور در خصوص نحوه توزیع آرد و نان با هدف تسهیل دسترسی عموم مردم نیز توضیحاتی ارایه کرد و قرار شد در زمان کم ایرادات اجرای طرح رفع شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با اشاره به موضوع بررسی ساماندهی اتباع خارجی در ادامه نشست، گفت: با توجه به تعداد بسیار اتباع خارجی به ویژه از کشور همسایه افغانستان، نمایندگان در حضور وزیر کشور بر ساماندهی و پرداختن به مسائل امنیتی مرتبط با مهاجرین و اجتماعی و سلامت اتباع خارجی تاکید کردند. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد در زمان محدود طرح ساماندهی جدید تهیه شود تا مهاجرین افغانی با آسایش زندگی کنند و از سوی دیگر نگرانی‌هایی که در زمینه مسائل اجتماعی و امنیتی وجود دارد مرتفع شود.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید