کد مطلب: 19069

در نشست تخصصی ماموریت‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش

روایت امیر دریادار ایرانی از اقدامات نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز ساخت رزم‌ناوهای سنگین را در دستور کار داریم.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز در نشست تخصصی بررسی ماموریت‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش در پژوهشکده علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی تا به امروز تهدیدات مختلفی را پشت سر گذاشته که این اتفاقات در دل خود تجارب گرانقدری را برای ما به همراه داشته است به شکلی که به عنوان مثال در حوزه دریایی ما از توان ماموریتی در یک منطقه محدود، امروز به جایی رسیده‌ایم که هیچ نقطه‌ای از آب‌های آزاد جهان نیست که به آن دسترسی نداشته باشیم.

وی افزود: اینکه ما به هر نقطه‌ای که آب هست می‌توانیم دسترسی داشته باشیم که به معنای افزایش چشمگیر عمق راهبردی است و از لحاظ راهبردی بودن نیز همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است که در لبه دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

امیر ایرانی با اشاره به اقدامات نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران، گفت: نیروی دریایی عامل پیشرفت سواحل مکران است که با استقرار در این منطقه توانسته است کارهای بزرگی انجام دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه این نیرو با تمام توان آماده انجام ماموریت‌های محوله است، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی در صورت صلاح دید آماده نقش‌آفرینی است، وقتی ناوگروه ما می‌تواند در آبهای آزاد حضور یافته و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را تامین کند، این نشانه توان و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

وی ایجاد امنیت دریایی، توسعه سواحل مکران و فرهنگ‌سازی دریایی را از دیگر ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش برشمرد و گفت: امروز انجام آموزش‌ها در داخل انجام می‌شود و تمامی تجهیزات در داخل کشورمان تولید می‌شود.

امیر ایرانی با اشاره به تلاش نداجا برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های دانش‌بنیان در کشور، افزود: نیروی دریایی توجه ویژه‌ای به نخبگان و استفاده از ظرفیت‌های گسترده شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و بر اساس نقشه راهی که فرماندهی معظم کل قوا ترسیم کرده‌اند امروز ساخت رزمناوهای سنگین را در دستور کار داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: محدوده فعالیت ما تا محدوده مدار ۱۰ درجه شمالی است و دریای سرخ و اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها تا دریای سرخ و تنگه هرمز انجام می‌دهیم و در این مناطق حضور داریم.

وی تاکید کرد: تشکیل ناو دسته‌های پهپادبر، ناو اطلاعاتی، ناوهای جنگالی و ارتقا توان رزمی و نوسازی و تحرک با ارتقاء سرعت و همچنین ساخت ناوگان ۱۱ فروندی از جمله برنامه‌های این نیروی برای افزایش توان عملیات نیروی دریایی ارتش است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید