کد مطلب: 18770

محمد مهاجری در گفت‌وگو با «خبرسراسری»:

طرح آثار باستانی در همین مقطع متوقف می‌شود

محمد مهاجری در گفت‌وگو با سایت خبر سراسری گفت: اعلام این طرح اقدامات رسانه‌ای و کارشناسی خوبی علیه این طرح انجام شد و قطعا این ایده در همین مقطع متوقف می‌شود و دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد.

گروه سیاست سایت خبرسراسری: طرح اخیر مجلس با عنوان استفاده بهینه از اشتیای باستانی و گنج‌ها» واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی و سطح جامعه به وجود آورده است. روز 17 اردیبهشت طرحی 21 ماده ای با امضای 46 نماینده مجلس به هیئت رئیسه وصول شد این طرح که به باور برخی احیا طرح حمید بقایی در سال 89 با عنوان سامان دهی بورس اموال تاریخی است دست قاچاقچیان اشیا تاریخی را باز می گذارد.مسئله مبهم اینجاست که در شرایط فعلی که جامعه درگیر گرانی،تورم و تصمیمات اقتصادی دولت است چرا مجلس اینگونه موجب ایجاد تنش های بیشتر می‌گردد.

محمدمهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، درباره طرح مجلس درخصوص فروش اشیا تاریخی به سایت «خبرسراسری» گفت «پس از اعلام این طرح اقدامات رسانه‌ای و کارشناسی خوبی علیه این طرح انجام شد و قطعا این ایده در همین مقطع متوقف می‌شود و دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد و این واکنش‌ها نشان می‌دهد که در زمانیکه بحث‌های کارشناسی و رسانه‌ای به موقع انجام شود چند روزه می‌تواند در جلوگیری از فاجعه های پیش رو تاثیرگذار باشد».

او در ادامه درباره طرح‌های جنجالی مجلس اشاره کرد: «طرح صیانت مقداری متفاوت است و آنها می‌خواستند آن را حتما به نتیجه برسانند. افکار عمومی با این طرح‌ها به‌شدت مقابله می‌کند و مجلس در این موقعیت مقاومت نخواهد کرد».

مهاجری در پایان درباره علت اقدامات تنش‌آمیز مجلس خاطرنشان کرد: «قاچاقچیان آثار باستانی برای اعمال غیرقانونی خود دنبال فرصت مناسب می‌گشتند و این فرصت مناسب برای آنهاست. ضمن اینکه عمده نمایندگان این دوره مجلس از فرهیختگی لازم برخوردار نیستند و طرح‌هایی را اجرا می‌کنند که نمی‌دانند چه نتایجی پشت سر آن نهفته است».

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید