کد مطلب: 18767

قالیباف: باید از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت کرد

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مظاهر فساد و گرانی منکر هستند، گفت: باید از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایرنا، نصر الله پژمانفر در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف اسلامی که در جامعه ما باید به آن پرداخته شود، موضوع امر به معروف و نهی از منکر است و در قانون اساسی نیز یک اصل مستقل برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: امیرالمومنین (ع) نیز می‌فرماید همه کارهای خوب حتی جهاد فی سبیل الله در برابر امر به معروف مثل یک آب محدود در برابر یک دریای بیکران است. امروز به دلیل عدم حمایت از آمرین به معروف با وجود قانون مصوب مجلس در زمینه حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، در جامعه ما برخورد ناشایستی با آن‌ها صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اتفاقی که در مترو مشهد برای یکی از آمران معروف رخ داد، عنوان کرد: در تذکری که وی در موضوع عفاف و حجاب داده بود، نه تنها حمایتی از این خواهر شهید صورت نگرفت بلکه در برخورد فیزیکی عامل منکر فضایی متشنج در جامعه ایجاد کرد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: یکی از مسائلی که خانواده معزز شهدا و مؤمنین به انقلاب انتظار دارند در جامعه پیاده شود، رعایت حدود الهی است که در این حوزه بی‌توجهی فاحشی صورت می‌گیرد و امروز این مسئله را به‌عنوان یک جریان سیاسی علیه اعتقادات مردم هجمه می‌کنند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این اخطار قانون اساسی، عنوان کرد: اصل موضوع که مربوط به اصل هشتم قانون اساسی و اصل امر به‌معروف و نهی از منکر است، بدون شک هم یک وظیفه قانونی در قانون اساسی و هم یک وظیفه شرعی برگردن همه ما و هم یک مسئولیت دینی و انسانی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس باید به این موضوع توجه  کند و اگر قوانینی که لازم است وضع کند.

وی با تاکید بر توجه به امر به‌معروف و نهی از منکر اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی باید موضوعات که در مظاهر منکرات است و ریشه‌های اساسی منکراتی دارد، توجه کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برای ما به‌عنوان مجلس شورای اسلامی هم مظاهر فساد و خلاف عفت عمومی منکر است هم گرانی منکر است.

وی با بیان اینکه حتماً باید کمیسیون‌های مربوطه در این حوزه فعال شوند خاطرنشان کرد: امیدوارم کمیسیون فرهنگی و اقتصادی هرکدام به نوبه خود در مبارزه با فساد؛ چه فساد اقتصادی چه مظاهر فساد اخلاقی فعال شوند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید