کد مطلب: 18690

هشدار جدید وزارت کشور به اتباع افغانستانی ساکن ایران

وزارت کشور ایران در اطلاعیه‌ای از اتباع افغانستانی فاقد مدرک که موفق به اخذ نوبت جهت شرکت در طرح سرشماری نشده‌اند، خواست از امروز به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از پارسینه، اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در اطلاعیه‌ای از اتباع افغانستانی فاقد مدرک که از طریق اینترنتی موفق به دریافت نوبت برای شرکت در طرح سرشماری نشده‌اند خواست از امروز (دوشنبه ۱۹ اردیبهشت) به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

وزارت کشور از اتباع افغانستانی فاقد مدرک به‌ویژه اتباع واردشده پس از تحولات افغانستان خواست که به آن دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند که امکان ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را نیز داراست.

همچنین اتباع افغانستانی به‌منظور ارائه خدمات بهتر در مراحل ثبت‌نام و همچنین جلوگیری از ازدحام، از مراجعه به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی جهت اخذ نوبت خودداری کنند.

وزارت کشور هشدار داده است، به افرادی که در طرح مذکور شرکت نکنند، هیچ‌گونه خدماتی ارائه نمی‌شود و غیرمجاز تلقی می‌شوند.

پیش از این نیز احمد وحیدی، وزیر کشور با تأکید بر ضرورت همکاری اتباع افغانستانی برای تکمیل سریعتر طرح سرشماری گفته بود: سرشماری برای اتباع اجباری است و در صورت عدم همکاری، حضور این اتباع در کشور غیرقانونی است و ما ناچاریم سختگیری کنیم.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید