کد مطلب: 18656

قالیباف : باید آرامش در سفره مردم وجود داشته باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که این اطمینان را به مردم می دهیم که قدرت خریدشان تضمین می شود؛ پس نگرانی نداشته باشند؛ البته که باید با مردم حرف بزنیم و موارد را توضیح دهیم.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز و در جمع بندی موضوع بررسی گرانیهای اخیر در مجلس گفت: مجلس با قانونی که تصویب کرد و دولت هم با روش اجرایی که پیش گرفته این هدف مشترک را دنبال می‌کنند که قدرت خرید مردم  در حفظ سفره‌هایشان  و تامین کالاهای اساسی و معیشتی را تسریع کنند؛ مردم مطمئن باشند که این اتفاق رخ می دهد و نگرانی وجود ندارد.  وی با تاکید براینکه اساس انقلاب و نظام مردم هستند گفت: هیچ کسی محرم‌تر و پاکارتر از مردم برای کشور و انقلاب نیست؛ پس باید هر کاری را که می خواهیم انجام دهیم به مردم توضیح دهیم به خصوص کارهایی که با زندگی آنها ارتباط دارند؛ خدای ناکرده به گونه ای عمل نکنیم که احساس کنند در موضوعی غافلگیر شدند. باید با مردم صحبت کنیم. تجربه نشان داده صحبت کردن، قانع کردن و توضیح دادن و توجیه کردن کاری درستی است به خصوص از طرف ما که نماینده مردم هستیم و دولت که مجری است.

وی تاکید کرد: این موضوع مهم است که توجه کنیم در موضوعات اقتصادی، صنوف و افراد مختلف شرکتها و تولیدکننده ها و توزیع کنندگان همه نقش دارند که به این موضوع هم وزیر اشاره داشت. به هرحال در نظرخواهی و توضیح دادن می تواند به ما کمک کنند که کار به درستی پیش رود همانطور که رئیس جمهور اشاره داشت باید مرتب با مردم صحبت کنیم و موضوعات را توضیح دهیم.

قالیباف افزود: این موضوع هم بسیار مهم است که ما حذف ارز ترجیحی نداریم؛ این اصطلاح غلط و حرفی اشتباه است؛ ما برای کمک کردن به سفره مردم یک بخشی را از انفال و درآمدهای دولت گرفته و با اولویت به محرومان و طبقات متوسط می‌دهیم؛ این یک سیاست جبرانی است که قبلا سیاست جبرانی در اول زنجیره وجود داشت و می‌خواهیم این سیاست جبرانی را در مصرف کننده بگذاریم و شرایط اصلاح شود. در قانون هم دو شرط گذاشته‌ایم؛ هم اینکه تزریق نقدیندگی را اجازه نمی‌دهیم و هم اینکه باید کالاها تامین شود؛ چون به هرحال نوسانات و تورم جهانی و گرانی‌ها رخ داده و حتی تورم افسارگسیخته را شاهدیم که باید آن را مهار کرده و آرامش در سفره مردم وجود داشته باشد. ما کمک می کنیم سیاستهای جبرانی در سفره مردم وجود داشته باشد. مردم با اعتماد بداند نمایندگان مردم خدمتگزارشان هستند و دولت و همه سازمانها و نهادها به این سمت حرکت می‌کنند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید