کد مطلب: 18607

جزئیاتی از طرح جدید پرداخت یارانه مستقیم به روایت وزیر کشور

وزیر کشور در نشست وبیناری با استانداران سراسر کشور بر ضرورت حضور فعالانه و اثرگذار استانداران برای اجرای هر چه مطلوب تر طرح جایگزینی ارز ترجیحی و هدفمند کردن یارانه ها تاکید کرد .

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، احمد وحیدی عصر جمعه در نشست با استانداران تصریح کرد یکی از مولفه‌های اصلی، اقناع افکار عمومی و همراه سازی مردم، نخبگان و اتحادیه ها  در اجرای طرح جایگزینی ارز ترجیحی است.
وی طرح جایگزینی ارز ترجیحی با پرداخت مستقیم یارانه را بمنظور عادلانه شدن پرداخت یارانه ها مورد بحث و بررسی قرار داد و از استانداران خواست همه امکانات و ظرفیت ها را برای اجرای آن به کار گیرند.
 وحیدی در این نشست ویدئو کنفرانسی با تشریح سیاست های دولت مردمی در حفظ و تقویت توان معیشتی مردم، تصریح کرد: مجموعه دولت با پرداخت مسقیم یارانه به دنبال توزیع عادلانه آن به مردم است.
وزیر کشور در ادامه سخنان خود با مهم شمردن نقش و جایگاه استانداران در اجرای اهداف کلان دولت گفت: استانداران به سهم خود در توجیه و اقناع افکار عمومی، همراه سازی نخبگان و اتحادیه ها برای ضرورت اجرای هر چه سریعتر طرح، نقش تعیین کننده و کلیدی دارند.
دکتر وحیدی اضافه کرد: استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان ها باید بیش از گذشته در بحث قیمت گذاری و نظارت بر کنترل قیمت های مصوب، جلوگیری از احتکار و قاچاق کالا ایفای نقش داشته باشند.
وی با اشاره به تلاش های معاندانه دشمنان در موج سواری علیه طرح پرداخت یارانه مستقیم به مردم بر  اطلاع رسانی های به موقع، منظم و روشن به مردم تاکید کرد.
در این نشست همچنین بر اطلاع رسانی متمرکز و یکپارچه توسط سخنگوی اقتصادی دولت تاکید شد.
در پایان نشست امروز، نقطه نظرات و پیشنهادات استانداران هم در خصوص اجرای هر چه موفق تر طرح جایگزینی ارز ترجیحی، مطرح و مورد توجه قرار گرفت.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید