کد مطلب: 18415

علی صوفی در گفت‌وگو با «خبرسراسری»:

عدالت‌خواهان ساخته‌وپرداخته اصولگرایان تندرو هستند

علی صوفی در گفت‌وگو با سایت «خبر سراسری» گفت: عدالت‌خواهان به گونه‌ای ساخت و پرداخته اصولگرایان تندرو هستند؛ البته مطالباتی که مطرح می‌کنند در ظاهر خوب است ولی اقدام عملی از اینها دیده نشده است.

گروه سیاست سایت خبرسراسری: این روزها صدای برخی تحت عنوان عدالتخواهان در اخبار مربوط به افشاگری فساد ها بلند شده است که با بررسی محتوا عملکردشان چندان بنظر نمی رسد صداقتی در نوع این افشاگری ها وجود داشته باشد و رنگ و بوی مناسبات جناحی در آن قابل توجه است.

علی صوفی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره ماهیت طیفی موسوم به عدالت‌خواهان به سایت «خبرسراسری» گفت: «من در سال98 یک مناظره تلویزیونی درباره انتخابات مجلس داشتم که نماینده این طیف را در آن جلسه دیدم اما جدی نگرفتم واقعیت این است که من نتوانستم اینها را جدی بگیرم. فکر می‌کنم به گونه‌ای ساخت و پرداخته اصولگرایان تندرو هستند. البته مطالباتی که مطرح می‌کنند در ظاهر خوب است ولی اقدام عملی از اینها دیده نشده است».

او در ادامه درباره نوع عملکرد و پشت پرده‌های این جریان افزود: «من فکر نمی‌کنم این طیف در مقابل فسادهایی که به هر حال به جریانات اصولگرا از زمانی‌که روی کار آمدند بایستند؛ اختلاس‌هایی که از زمان احمدی‌نژاد پا گرفت. اکنون هم از روی ناچاری مواضعی می‌گیرند که به ظاهر عدالت‌طلبانه است برای اینکه کل جریان اصولگرایی به حاشیه نرود. به هر حال می‌خواهند یک آلترناتیو در جریان اصولگرایی باشند».

صوفی در پایان نسبت به عدالت‌خواهی سنتی میان اصولگرایان گفت: «برخی از اصولگرایان سعی کردند صادقانه بر همان مشی انقلابی خودشان باقی بمانند مثل آقای توکلی و... که از این مسائل حاشیه‌ای جدا شدند و عدالتخواهی‌شان واقعی‌تر از این جریان عدالتخواه جدید است که به این شکل بروز و ظهور کرده است».

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید