کد مطلب: 18210

با دستور دادستان کل کشور در جهت حمایت از تولید داخلی انجام شد

تعیین شعب تخصصی رسیدگی به جرایم حوزه استاندارد

دادستان کل کشور در نامه‌ای به دادستان‌های انقلاب و عمومی کشور بر تقویت و توسعه نظام استاندارد و تعیین شعب تخصصی در دادسراها به منظور رسیدگی به جرایم این موضوع، تاکید کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه،  حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در راستای حمایت از تولیدات داخلی و همچنین صیانت از حقوق مردم و مصرف کنندگان، در نامه‌ای به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور بر تعیین شعب تخصصی رسیدگی به جرایم حوزه استاندارد در راستای حمایت از تولید و ارتقای کیفیت محصولات داخلی تاکید کرد.

دادستان کل کشور در این نامه خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور تقویت و توسعه نظام استاندارد را زمینه ساز ارتقای مناسب کیفیت ملی و دستیابی به توسعه پایدار و تولید محصولات داخلی دانسته و از آن با عنوان یکی از اهداف اساسی قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد یاد کرده است.

در بخشی از این نامه با اشاره به تعیین شعب تخصصی و اعلام نتیجه به دادستانی کل کشور آمده است: مقابله با کالای تقلبی موجود در بازار به عنوان یکی از مصادیق بارز حمایت از تولید و عوامل موثر در ارتقای کیفیت محصولات داخلی است، برهمین اساس و به لحاظ اهمیت موضوع ماده ۵۰ قانون مذکور تعیین شعب تخصصی در دادسرا را به منظور رسیدگی به جرایم موضوع این قانون پیش بینی کرده است.

دادستان کل کشور

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار