کد مطلب: 24386

جزئیات تماس تلفنی دیرهنگام بایدن با نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود و رهبر اردوگاه سیاسی راست افراطی رژیم صهیونیستی که اخیرا در انتخابات پارلمانی این رژیم به پیروزی رسید، جزئیاتی از محتوای تماس تلفنی دیرهنگام رئیس جمهور آمریکا با خود را منتشر کرد.

جزئیات تماس تلفنی دیرهنگام بایدن با نتانیاهو

به گزارش سایت خبرسراسری، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود و رهبر اردوگاه راست افراطی رژیم صهیونیستی در بیانیه ای درباره جزئیات تماس تلفنی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با خودش اعلام کرد: بایدن با من تماس گرفت و پیروزی ام در انتخابات اخیر را تبریک گفت.

تبریک بایدن به نتانیاهو دیرهنگام و شش روز پس از اعلام پیروزی او در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی صورت گرفت؛ امری که کارشناسان آن را به نوعی تلافی کار نتانیاهو در هنگام پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانستند زیرا نتانیاهو نیز پیروزی بایدن را دیرهنگام تبریک گفته بود.

نتانیاهو  در این بیانیه خاطرنشان کرد: جو بایدن در تماس تلفنی گفت که ائتلاف آمریکا و اسرائیل قوی تر از هر زمان دیگری است.

رهبر حزب لیکود گفت که در این تماس تلفنی از دوستی ۴۰ ساله بایدن و پایبندی اش به رژیم صهیونیستی تقدیر و تشکر کرده است.

نتانیاهو در بیانیه خود در ادامه سیاست رژیم صهیونیستی در ایران هراسی گفت: "به بایدن گفتم که می توانیم به توافقات صلح (سازش) بیشتری دست یابیم و با تهدیدات ایران مقابله کنیم."

نتانیاهو در این بیانیه به اظهارات متقابل بایدن اشاره ای نکرد.

پیش از این، منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که بایدن روز دوشنبه تلفنی با نتانیاهو گفتگو کرده و پیروزی او را در انتخابات تبریک گفته است.

بر اساس گزارش منابع صهیونیستی، این گفتگوی تلفنی هشت دقیقه طول کشیده  و بایدن در این تماس تلفنی گفته است: ما برادر هستیم و ما با یکدیگر تاریخ ساز خواهیم شد. تعهد من به اسرائیل غیر قابل تردید است.

در پی اعلام سخنگویان کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا، کاخ سفید در بیانیه بسیار کوتاهی اعلام کرد که دو طرف توافق کردند که در پایان روند تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی دوباره با یکدیگر گفتگو کنند.

پس از شمارش آرای بیست و پنجمین انتخابات پارلمان رژیم صهیونیستی در نهایت ادوگاه راست افراطی به رهبری نتانیاهو ۶۴ کرسی به دست آورد و انتظار می رود که کابینه آینده این رژیم را تشکیل دهد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی