کد مطلب: 24020

جزئیاتی از محورهای کمیسیون مشترک کنسولی ایران و کویت

کمیسیون مشترک کنسولی ایران و کویت، پس از حدود ۷ سال فردا«هشتم آبان ماه» در کویت با حضور مقامات وزارت امور خارجه دو کشور برگزار می‌شود.

جزئیاتی از محورهای کمیسیون مشترک کنسولی ایران و کویت

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، موضوعات مختلفی از قبیل صدور روادید اتباع ایرانی و نیز برخی مشکلات مربوط به ایرانیان مقیم کویت و نیز مسائل مرتبط با لنج ها و شناورهای تجاری از جمله محورهای گفتگوی میان دو کشور در این نشست است.

بر اساس این گزارش این نشست قرار بود ماه پیش برگزار شود که به دلیل  ایجاد تغییرات در اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه ایران به تعویق افتاد.

 از سوی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه، ریاست هیئت ایرانی را عهده‌دار خواهد بود.

 روز چهارشنبه هفته گذشته وزیر امور خارجه کشورمان طی تماس تلفنی با «شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح» انتصاب وی به عنوان وزیر امور خارجه جدید دولت کویت را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان  با اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی دولت ، اهمیت همکاری‌های منطقه ای را مورد تاکید قرار داد.

وزیر خارجه کویت نیز ضمن تشکر از این پیام تبریک اعلام کرد که دولت کویت تلاش خود را برای حل و فصل مشکلات ایرانیان مقیم به کار خواهد بست.

شیخ سالم الصباح بیان کرد  که کویت به دنبال همکاری مشترک با جمهوری اسلامی ایران است تا روابط تاریخی و دوستانه فی‌مابین به روابطی عالی ارتقا یابد.

وی افزود: کویت به دنبال روابط پایدار برای حفظ امنیت کشورهای منطقه است و این امر مسئولیتی سنگین بر دوش مقامات هر دو کشور می‌گذارد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی