کد مطلب: 23149

جزئیاتی از دیدار علی باقری با وزیر خارجه صربستان

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه صربستان گفت : ایران و صربستان با اتکا به "اشتراک نظر" در موضوعات بین‌المللی به "اشتراک عمل" در این عرصه روی آورده و برای صلح و ثبات جهانی پایدار تلاش کنند.

جزئیاتی از دیدار علی باقری با وزیر خارجه صربستان

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، علی باقری  معاون سیاسی وزیرخارجه کشورمان در جریان دیدار از صربستان در تاریخ ۱۴ مهرماه  با «نیکلا سلاکوویچ» وزیرخارجه جمهوری صربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار درخصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند .

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به تجربیات مشترک ایران و صربستان در مواجهه با تحریمها و نیز اشتراک دیدگاه در قبال بسیاری از پدیده ها و تحولات بین المللی، تصریح کرد: ایران و صربستان باید با اتکا به "اشتراک نظر" در قبال موضوعات بین المللی به "اشتراک عمل" در صحنه بین المللی روی آورده و با همکاری دیگر کشورهای مستقل به صورت هم افزا برای تعمیق صلح و ثبات منطقه ای و جهانی تلاش کنند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ضمن اشاره به دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، بر توسعه روابط در تمامی جوانب تاکید نمود.

وی نگاه راهبردی صربستان به مسائل منطقه ای و بین المللی را سرمایه ارزشمندی برای تقویت روابط ایران و صربستان دانست و افزود: دامنه روابط دو کشور ابعاد متنوعی همچون حوزه های سیاسی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و علمی را دربرمی گیرد.

معاون سیاسی وزیرخارجه در این دیدار گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تبادل هیات های عالی رتبه بین دو کشور همچون سفر وزیرخارجه کشورمان به صربستان و در ادامه سفر رئیس جمهور صربستان به ایران باشیم.

وزیر خارجه صربستان در این دیدار ضمن تشریح سیاست های منطقه ای و بین المللی صربستان، بر روابط رو به توسعه دو کشور در همه زمینه ها تاکید نمود.

در پایان این دیدار دو طرف ضمن تقبیح بکارگیری معیارهای دوگانه آمریکا و غرب در اجرای حقوق بین الملل و استفاده از ابزار تحریم علیه کشورها تاکید کردند : ایران و صربستان از سیاست تحریم یکجانبه علیه هیچ کشوری حمایت نمی کنند زیرا این سیاست برخلاف اصول اساسی حقوق بین الملل و بر ضد منافع ملت ها است.


 معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این روز با رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس آژانس اطلاعات و امنیت صربستان ملاقات‌های جداگانه برگزار کرد.

 بر اساس اعلام وزارت امور خارجه ایران، وی همچنین با حضور در انستیتوی مطالعات اروپائی گفت‌وگوی دوستانه با تعدادی از پژوهشگران و محققان نیز داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی