کد مطلب: 22358

جزئیاتی از تلاش پاریس برای حل بن بست مذاکرات

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گفت که این کشور به همراه هم‌پیمانان خود در حال پیدا کردن راه‌حلی برای بن‌بست فعلی در مذاکرات برجامی است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایلنا، یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گفت که این کشور به همراه هم‌پیمانان خود در حال پیدا کردن راه‌حلی برای بن‌بست فعلی در مذاکرات برجامی است.

وی افزود که پاریس در حال مشورت با متحدان خود برای رفع بن‌بست ایجاد شده و آماده شدن برای نشست بعدی شورای حکام آژانس در ماه نوامبر است.

در همین حال، خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که کشورهای غربی در حال رایزنی با دیگر اعضای شورای حکام در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هستند تا به طور مشترک ایران را برای ارائه پاسخ‌ به پرسش‌های آژانس تحت فشار بگذارند.

این منابع با تکرار برخی ادعاهای واهی اعلام کرده‌اند که کشورهای غربی خواهان تحت فشار قرار دادن ایران برای پاسخگو کردن این کشور در خصوص منشأ ذرات اورانیوم در سه پایگاه اعلام‌نشده، هستند.

در ادامه آمده است که هرچند در نشست این هفته شورای حکام، صدور قطعنامه‌ علیه ایران در دستور کار نیست، اما آمریکا همراه با بریتانیا، فرانسه و آلمان که حامی اصلی قطعنامه ماه ژوئن بودند، بیانیه‌ مشترکی آماده کرده‌اند که بر حمایت از آن قطعنامه تأکید کرده و امیدوارند که حمایت بسیاری از کشورهای عضو شورای حکام را در این خصوص جلب کنند.

به نوشته رویترز، در این بیانیه آمده است: «از ایران می‌خواهیم که فورا به اجرای تعهدات قانونی خود عمل کند و بدون تاخیر، پیشنهاد مدیرکل آژانس برای همکاری بیشتر در زمینه توضیح و حل همه امور پادمانی را بپذیرد».

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید