کد مطلب: 22306

جزئیاتی از دیدار امیرعبداللهیان با سفیر تونس در تهران

سمیر المنصر، سفیر جمهوری تونس در تهران در پایان ماموریت خود در کشورمان با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه در این دیدار روابط خوب میان ایران و تونس و وجود دیدگاه‌ها و مواضع مشترک میان دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد و  افق روابط میان دو کشور را  مطلوب ارزیابی و با اشاره به وجود ظرفیت‌های قوی همکاری میان دو طرف، تلاش برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات بین دو کشور را ضروری دانست.

امیر عبداللهیان با تقدیر از مواضع مثبت و سازنده دولت و ملت تونس در حمایت از مردم فلسطین و مخالفت با عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا ، تاکید کرد هیچ محدودیتی  در توسعه روابط  جمهوری اسلامی ایران و تونس وجود ندارد .
 
وزیر امورخارجه با  اشاره به تحولات جاری در تونس اظهار داشت: اطمینان خاطر داریم با حکمت و عقلانیت مسئولان تونس و با وحدت و همدلی ملت و دولت این کشور  شاهد رشد و شکوفایی روز افزون تونس در همه زمینه‌ها خواهیم بود.
 
سفیر جمهوری  تونس در تهران نیز ضمن تشکر از میزبانی کشورمان، سالهای حضور خود در تهران و در میان مردم ایران را بسیار عالی خواند و با اشاره به عرصه‌های همکاری فیمابین، بر لزوم استمرار و تلاش دو کشور جهت برگزاری موفق کمسیون مشترک تأکید کرد.
سمیر المنصر با ابراز خوشبینی نسبت به دورنمای روابط دو کشور و  اشاره به روابط صمیمانه وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و تونس تاکید کرد ما همواره در کنار ملت و دولت ایران  مانده و از هیچ تلاشی برای حفاظت از روابط ممتاز دو کشور دریغ نخواهیم کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید