کد مطلب: 22166

سفیر ایران در عراق: از ملت مهمان‌نواز و سخاوتمند عراق سپاسگزاریم

سفیر ایران در عراق ضمن تشکر از مهمان‌نوازی ملت و دولت عراق گفت که خدمت به زائران امام حسین (ع) افتحاری است که بخت و اقبال زیاد می خواهد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، محمدکاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با انتشار تصاویری در صفحه توییتر خود نوشت که خدمت به زائران امام حسین(ع) افتخاری است که هرکس به آن دست یابد بخت و اقبال عظیمی دارد.

وی همچنین نوشت: تشکر فراوان از ملت مهمان‌نواز و سخاوتمند عراق و همچنین تمام نهادهای دولت عراق که روند ورود زائران از کشورهای مختلف از جمله زائران جمهوری اسلامی ایران را تسهیل می کنند.

آل صادق همچنین # الحسین-یجمعنا را هشتگ کرد.

آل صادق1

پیش از این محمدکاظم آل صادق در ارتباط با وضعیت زائران ایرانی در نجف و کربلا و انتشار برخی اخبار مبنی بر این‌که برخی از آنها در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند و نتوانستند موکب‌هایی برای استراحت پیدا کنند و یا این‌که آب آشامیدنی متناسب با تعداد زوار وجود ندارد، اظهار کرد: همانطور که پیش از این گفتیم متاسفانه امکانات متناسب با جمعیت حاضر نیست و محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد بهترین راه این است که زائران با مدت حضور خود را در نجف و کربلا کاهش دهند تا این فرصت فراهم شود دیگر زائران زیارت کنند.

وی اضافه کرد: من همین امروز آخرین وضعیت زائران نجف را دریافت کردم وضعیت مقداری نسبت به روزهای گذشته بهتر شده تعداد بیشتری از موکب‌ها مستقر شده‌اند و تعدادی آب و یخ تهیه شده است.

سفیر ایران در عراق همچنین اظهار کرد: به خاطر وضعیت جاده‌ها و همچنین خستگی راننده‌ها ما سالانه در مراسم راهپیمایی اربعین شاهد تلفات جاده‌ای ناشی از تصادف هستیم و متاسفانه در سال جاری نیز چنین موضوعی را شاهد بودیم.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید