کد مطلب: 22098

رایزنی سفیر جدید ایران در سازمان ملل با گوترش

امیرسعید ایروانی، سفیر و نماینده جدید دائم ایران نزد سازمان ملل متحد، عصر چهارشنبه به وقت محلی در دیدار دبیر کل سازمان ملل متحد، استوارنامه خود را تقدیم و رسما کارش را آغاز کرد.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، در این دیدار که در دفتر آنتونیو گوترش انجام شد، سفیر و نماینده جدید دائم ایران بر عزم جمهوری اسلامی ایران در تداوم تعامل سازنده و همکاری نزدیک با سازمان ملل، بویژه در راستای تقویت چندجانبه‌گرایی و مقابله با یکجانبه‌گرایی و حل بحران‌های منطقه‌ای تاکید کرد.

او با اشاره به جایگاه و ظرفیت جمهوری اسلامی ایران و نیز اولویت‌های سیاست خارجی ایران در توسعه همکاری با کشورهای منطقه خلیج فارس، بر ایجاد امنیت منطقه‌ای با مشارکت سازنده کشورهای منطقه تاکید کرد.

سفیر ایران همچنین با اشاره به نقش و جایگاه دبیر کل، خواستار ایفای نقش او در کمک به ایجاد صلح و امنیت منطقه‌ای شد.

نماینده دائم ایران در پایان مجددا دعوت از دبیر کل برای سفر به ایران را تجدید کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد در این دیدار با اشاره به جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در صلح و ثبات منطقه از همکاری و تعامل سازنده جمهوری اسلامی ایران با سازمان ملل به‌ویژه در تقویت چندجانبه‌گرایی قدرانی و بر تداوم این همکاری تاکید کرد. دبیر کل ضمن پذیرش دعوت برای دیدار از ایران، آمادگی خود را برای ایفای نقش در پیشبرد صلح و امنیت منطقه خلیج فارس اعلام کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید