کد مطلب: 21978

در گفت‌وگو با «خبرسراسری» مطرح شد:

جزئیاتی از پاسخ ایران به آمریکا به روایت آصفری

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با سایت «خبرسراسری» گفت: مشخصا به دلایل امنیتی و محرمانگی نمی‌توانیم مواردی را ذکر کنیم اما مهم این بوده است که به علت تجربه بدعهدی آمریکا تضمین کسب کنیم و در بند توافق این مسئله بیاید و یکی از بندهای این توافق باشد.

گروه دیپلماسی سایت خبرسراسری: کلاف سردرگم برجام حالا اینقدر مبهم شده است که مشخص نیست توپ در زمین کدام طرف قرار دارد.تنها و تنها همه طلبکار این صحنه هستند و نتیجه قابل لمسی نیز تاکنون بدست نیامده است.پاسخ ایران به طرح بورل و پاسخ آمریکا به شروط ایران هم در تمامی جزئیات در ابهام قرار دارد و حتی در یک مورد صدای مجلس را نیز درآورد و مسئولین سیاست خارجی ناچار به پاسخگویی شدند اما کماکان جامعه از روند این توافق سرنوشت ساز بی خبر است و باید صبر کرد تا شاید دور جدیدی از مذاکرات اخبار جدیدی به همراه داشته باشد.

محمدحسن آصفری،نماینده مجلس،در آغاز درباره جلسه غیرعلنی مجلس مبنی بر توضیح باقری کنی درباره شروط ایران به سایت «خبرسراسری» گفت: «پاسخ ایران به آنها این است که مهم ترین مسئله ایران این است که سیاستی در بین باشد که مجددا ما شاهد دبه کردن آمریکا در مذاکرات نباشیم و تضمین های لازم و همچنین رفع تحریم ها در زمان مشخص رعایت شود.جمهوری اسلامی نظرات خود را به این طرح اعلام کرده بود تا اروپایی ها آمریکا را در جریان بگذارند.مهم ترین مسئله برای ما ضمانت آمریکاست و برداشتن سریع تحریم که همواره مدنظر ما بوده است».

او در ادامه درباره جزئیات تضمین‌های ایران از آمریکا و قابلیت اجرایی آن افزود: «مشخصا به دلایل امنیتی و محرمانگی نمی‌توانیم مواردی را ذکر کنیم اما مهم این بوده است که به علت تجربه بدعهدی آمریکا تضمین کسب کنیم و در بند توافق این مسئله بیاید و یکی از بندهای این توافق باشد و همچنین برداشتن همه تحریم ها بخصوص تحریم های بعد از خروج آمریکا از برجام نیز در این بین مهم است و در مذاکرات ایران همواره ذکر شده است».

آصفری در پایان درباره بررسی ایران بر روی پاسخ آمریکا گفت: «پاسخ آنها این است که در مورد این موارد حضورا صحبت شود و مستقیما با آمریکا و اروپا صحبت کنیم تا ایرادات رفع شود که منتظر زمان آن هستیم تا مذاکرات جدیدی شکل بگیرد. صحبتی هم که اینترنشنال اعلام کرده است که آمریکا شروط ایران را رد کرده است کاملا کذب است».

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار