کد مطلب: 21910

یک منبع در وزارت خارجه آمریکا

مناسب‌ترین راه تعامل با ایران احیای برجام است

یک منبع در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش احیای توافق هسته ای را مناسب ترین راه تعامل با ایران می داند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، یک منبع در وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه سعودی العربیه تاکید کرد: واشنگتن معتقد است که مناسب ترین راه تعامل با ایران احیای توافق هسته ای است.

وی که خواستار عدم فاش شدن نامش شده است همچنین خاطرنشان کرد که کشورش اصرار دارد که تحقیقات درخصوص آثار اورانیوم یافته شده در سایت‌های هسته‌ای ایران تکمیل شود.

پیش از این محمد مرندی، مشاور رسانه ای تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین در گفت و گو با تلویزیون العربی با اشاره به پاسخ ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا برای احیای برجام گفت که آمریکا باید به ایران اطمینان دهد که بار دیگر تاریخ را تکرار نکند زیرا این کشور پیش از این توافق را نقض و پاره کرده بود.

مشاور رسانه ای تیم مذاکره کننده ایران گفت که اگر آمریکا صادق باشد طی دو الی سه روز می توانیم به توافق برسیم.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران بامداد روز جمعه از ارسال نظرات جمهوری اسلامی ایران در مورد پاسخ آمریکا درباره متن پیش‌نویس توافق احتمالی رفع تحریم‌ها خبر داد.

ناصر کنعانی تصریح کرد: پس از دریافت پاسخ آمریکا، تیم کارشناسی جمهوری اسلامی ایران آن را به دقت مورد بررسی قرار داده و پاسخ‌های ایران پس از ارزیابی در سطوح مختلف، تدوین و پنج‌شنبه شب به هماهنگ‌کننده تحویل داده شد.

رسانه‌های خارجی با این حال می‌گویند دولت آمریکا در حال بررسی پاسخ تهران است، مدعی شده‌اند که نتیجه دل‌گرم کننده نیست.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی