کد مطلب: 21831

محور گفت وگوی وزیران خارجه عراق و عربستان چه بود

وزارت خارجه عراق اعلام کرد که وزیران خارجه عراق و عربستان در خصوص نتایج سفر فواد حسین به تهران رایزنی کردند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی عراق(واع) نوشت، احمد الصحاف، سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد که فواد حسین، وزیر خارجه این کشور با فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان تلفنی رایزنی کردند.

فیصل بن فرحان در این گفت وگو بر ایستادگی عربستان در کنار ملت عراق تاکید کرد و گفت که این کشور از ثبات و امنیت عراق حمایت می کند.

در این بیانیه آمده است که دو طرف در خصوص نتایج سفر اخیر فواد حسین به تهران و تاثیرات مثبت آن بر روابط دوجانبه تهران و ریاض نیز رایزنی کردند.

بر اساس این گزارش، فواد حسین اخیرا به تهران آمد و با مقامات کشورمان از جمله ابراهیم رئیسی و امیرعبداللهیان دیدار و رایزنی کرد.

رئیس جمهور در دیدار با وزیر خارجه عراق با قدردانی از رایزنی‌های دولت این کشور درباره امور منطقه‌ای گفت: ابتکارات و اقدامات عراق برای بهبود فضای همکاری میان کشورهای منطقه بدون دخالت بیگانگان، در تقویت همگرایی منطقه‌ای موثر خواهد بود.

رئیسی پنج دور گفت‌وگو بین ایران و عربستان با وساطت عراق را مفید توصیف و تاکید کرد که با تکمیل اجرای توافقات قبلی، مسیر برای ارتقای تعاملات هموار می‌شود.

رئیس جمهور کشورمان همچنین گفت: بازسازی و تقویت روابط عربستان با ایران به نفع امنیت منطقه است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی