کد مطلب: 21760

مذاکرات هسته ای ایران محور دیدار سفیر ترکیه با معاون وزیر خارجه قطر

سفیر ترکیه در قطر با معاون وزیر خارجه این کشور دیدار و درخصوص موضوع هسته‌ای ایران رایزنی کردند.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، الخلیج آنلاین نوشت، سفارت ترکیه در دوحه اعلام کرد که مصطفی کوکسو، سفیر ترکیه در قطر با محمد الخلیفی، معاون وزیر خارجه این کشور در امور منطقه ای دیدار و رایزنی کرد.

دو طرف در این دیدار درخصوص تحولات منطقه و در راس آن‌ها  موضوع هسته‌ای ایران و اوضاع سوریه و لیبی تبادل نظر کردند.

پیش از این نیز سفیر ایران در دوحه با معاون منطقه ای وزیر امور خارجه قطر در محل وزارت امور خارجه این کشور عربی دیدار و رایزنی کرد .

حمید رضا دهقانی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت:«یک روز پس از سفر آقای دکتر محمد الخلیفی معاون منطقه ای وزیر خارجه قطر به تهران در پنجم شهریور ماه ۱۴۰۱ و دیدار با دکتر باقری معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان، امروز در دفتر ایشان در وزارت خارجه قطر با وی ملاقات کردم... گسترش و تعمیق روابط دوجانبه از جمله مباحث مورد گفت و گو بود.»

محمد بن عبدالعزیز الخلیفی اخیرا به تهران سفر کرده بود. علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان شنبه شب (پنجم شهریورماه) با  این مقام قطری و هیات همراه دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و نیز تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی با وی گفتگو کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به تجربه موفق یک سال اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران به سیاست همسایگی تصریح کرد: گام دوم در سیاست همسایگی، ارتقای همکاریهای چندجانبه و منطقه‌ای است.

باقری با تأکید بر شتاب گیری روابط ممتاز تهران-دوحه به‌ویژه در یکسال اخیر، اظهار داشت: از نقش‌آفرینی مؤثر قطر در پیشبرد گام دوم سیاست همسایگی ایران و ارتقای همکاری‌های چندجانبه منطقه‌ای استقبال می‌کنیم.

معاون سیاسی وزارت امورخارجه اهتمام به موضوع فلسطین را وظیفه انسانی و اسلامی همه کشورهای منطقه برشمرد و تصریح کرد: پایداری هر ترتیبات منطقه‌ای در گرو استیفای حقوق ملت فلسطین است.

باقری با اشاره به تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای محو فلسطین از جغرافیای سیاسی منطقه و جهان گفت: فلسطین کلید ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ای است، از این رو هر ابتکاری که به حقوق ملت فلسطین بی‌توجه باشد، عامل بی‌ثباتی و مخل امنیت منطقه است.

معاون وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات تاریخی دو کشور، بر روابط رو به رشد دولت قطر و جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد تاکید کرد و دیدار و رایزنی مقامات وزارتخانه های امور خارجه دو کشور را زمینه ساز گسترش این روابط دانست.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید