کد مطلب: 21745

اردستانی: مذاکرات به نتیجه می رسد

احمد بخشایش اردستانی گفت: ضمانت اجرای عدم تحریم شرکت ها سه سال است و این هم آن قدر کارآیی ندارد و باز هم دغدغه اینکه دولت بعدی آمریکا چه تصمیمی می گیرد، برجای خود باقی است.

به گزارش سایت خبرسراسری به نقل از نامه نیوز، وضعیت برجام هنوز روشن نیست به ویژه اینکه هنوز شرابط ضمانت اجراها مشخص نشده است و تا اینجای کار ایران به شرایط موجود رضایت نداده است.

احمد بخشایش اردستانی، فعال و تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع گفت: «اکنون ایران باید پاسخ دهد که با شرایط کنونی در برجام موافق است یا خیر. مسئه دیگری هم وجود دارد؛ آنکه متأسفانه مشاهده می کنیم که آقای گروسی کاملا جانبدارانه عمل می کند و آژانس را به ابزاری برای سیاست های رژیم صهیونیستی تبدیل کرده است و می بینیم که در هر زمانی مسئله جدیدی که کاملا غرض ورزانه است، مطرح می کند».

او ادامه داد: «موضوع دیگر ضمانت اجراهای لازم است و هنوز معلوم نیست اگر رئیس جمهور بعدی آمریکا بایدن نباشد و فردی جمهوری خواه روی کار آید سرنوشت برجام چه می شود».

این فعال سیاسی درباره ضمانت اجرای عدم تحریم شرکت هایی که در مدت احیای برجام با ایران فعالیت می کنند، اظهار کرد: «ضمانت اجرای عدم تحریم شرکت ها سه سال است و این هم آن قدر کارآیی ندارد و باز هم دغدغه اینکه دولت بعدی آمریکا چه تصمیمی می گیرد، برجای خود باقی است. از طرفی این یک واقعیت است که در دنیای کنونی قدرت تعیین کننده است. من باور دارم در چنین دنیایی باید بمب اتم به دست آوریم تا موازنه قدرت شکل بگیرد. بمب اتم گرچه نان و آب نمی شود اما حتما مانع از ادامه تهدیدهای غربی ها می شود و باعث ایجاد موازنه قدرت می شود».

او درباره سخنان اخیر سعید لیلاز اظهار کرد: «آقای لیلاز هم که اخیرا همین موضع را اتخاذ کرد، به دلیل آنکه به عنوان یک اصلاح طلب چنین حرفی را زد، بسیار حاشیه ساز شد زیرا اصلاح طلبان معمول می گویند باید با غرب مذاکره کنیم و به نتیجه برسم و اصلا نباید دنبال بمب اتم باشیم و در این شرایط وقتی یک اصلاح طلب خلف آنچه هم جناحی هایش می گویند، سخنی بگوید حاشیه ساز می شود؛ وگرنه به اصل این ایده بسیاری باور دارندـ».

بخشایش اردستانی در پایان گفت: «من باور دارم ظرف ۱۰-۱۵ روز آینده مذاکرات به نتیجه می رسد اما پیش از آن باید مذاکراتی برای رفع ابهام ها انجام شود».

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی