کد مطلب: 21592

اسلامی در واکنش به اظهارات گروسی:

مکان‌ها و مدارک ادعایی، ساخته ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران عضو NPT است، کلیه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط پادمان انجام می شود. آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران مستقر است و فعالیت های هسته ای ایران را تحت نظارت دقیق خودش دارد و ایران تمام فعالیت های خودش را از نخستین روز با هماهنگی و ضوابط آژانس دنبال کرده است.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از جماران، رئیس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر اینکه کلیه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط پادمان انجام می شود، گفت: جنجال آفرینی هایی که رژیم صهیونیستی، منافقین و ضد انقلاب پرچمدار آن هستند، موارد اتهامی است. ما از مدیرکل آژانس انتظار نداریم هیاهویی که ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران ایجاد کرده اند و بیش از 20 سال است که اینها را دامن می زنند و دنبال می کنند، اهمیت بدهد و مزاحمت برای برنامه توسعه ای کشور ایجاد کند.

محمد اسلامی در حاشیه تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان های امام خمینی(ره) در واکنش به اتهامات پادمانی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران، گفت: موضوع بسیار حائز اهمیت است که ایران عضو NPT است، کلیه فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط پادمان انجام می شود. آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران مستقر است و فعالیت های هسته ای ایران را تحت نظارت دقیق خودش دارد و ایران تمام فعالیت های خودش را از نخستین روز با هماهنگی و ضوابط آژانس دنبال کرده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: جنجال آفرینی هایی که رژیم صهیونیستی، منافقین و ضد انقلاب پرچمدار آن هستند، موارد اتهامی است. ما از مدیرکل آژانس انتظار نداریم هیاهویی که ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران ایجاد کرده اند و بیش از 20 سال است که اینها را دامن می زنند و دنبال می کنند، اهمیت بدهد و مزاحمت برای برنامه توسعه ای کشور ایجاد کند.

وی اظهار داشت: ما به هیچ وجه نمی پذیریم که مواضع و فشارهای رژیم صهیونیستی به عنوان دستور کار مدیرکل آژانس مورد پیگیری قرار بگیرد. قدر مسلم اینکه اگر برجام یک دلیل داشته باشد، که تنها یک دلیل داشته، برای عبور و پاسخ دادن به همین اتهامات بوده که 20 سال است علیه کشور مطرح می کنند و حرف جدیدی نیست.

اسلامی تأکید کرد: موارد ادعایی، مکان های ادعایی و مدارک ادعایی ساخته و پرداخته ضد انقلاب و رژیم صهیونیستی است و بارها جوابش را گرفته اند. اگر قرار باشد این به عنوان یک اهرم فشار سیاسی استفاده شود، راه به جایی نخواهد برد؛ کما اینکه در برجام هم توافق کردند و کنار گذاشتند.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار