کد مطلب: 21040

حمایت روزنامه نگار قطری از ایران

مجری سرشناس و با سابقه شبکه الجزیره در توییتی نوشت که امت ایران امتی بزرگ و مسلمان است بنابراین صلح با ایران قدرتی برای اسلام و مسلمین است، برای صلح با ایران آماده شوید.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، جمال ریان، مجری کهنه کار شبکه قطری الجزیره در صفحه توییتر خود نوشت: من از ایران دفاع نمی کنم اما  از حق خود دفاع می کنم که به عنوان یک روزنامه نگار قدیمی باید حقیقت را بگویم؛ ایران به تنهایی در سوریه و لبنان و عراق و یمن دخالت نکرد بلکه تمام کشورهای عربی و منطقه و جهان در این کشورها دخالت کردند بنابراین تمام این کشورها مسئول ویرانی و خرابی کشورهای مذکور هستند و باید هزینه بازسازی آن ها را پرداخت کنند.

وی در توئیت دیگری نوشت: سخن حق در مورد ایران؛ اگر ایران به دنبال تشیع مسلمانان عرب اهل سنت است( همانطور که به ناحق ترویج می شود) 15 میلیون سنی که به طور روزانه در 17 هزار مسجد نماز اقامه می کنند را شیعه می‌کرد؛ مساجدی که اهل سنت در مناطق مختلف ایران دارند.

جمال ریان نوشت: تفکر شیعی ساخت عرب‌ها است و اغلب گروه‌ها و مجموعه‌های شیعی در کشورهای عربی و به دست عرب ها ایجاد شد نه ایران.

اولین مجری شبکه الجزیره همچنین نوشت: امت ایران امتی بزرگ و مسلمان است بنابراین صلح با ایران قدرتی برای اسلام و مسلمین است، برای صلح با ایران آماده شوید.

وی در توئیت دیگری تاکید کرد: ابزارهای تبلیغاتی صهیونیستی و سازمان های صهیونیست زده سازشگر ایران را دشمن عرب ها و اسرائیل را کبوتر صلح به تصویر کشیدند و هدف آن ها تشویش اذهان عمومی عربی و توجیه مساله عادی سازی روابط است به همین دلیل سخن حقی درمورد ایران نوشتم و به آن پایبند هستم. ایران اکنون باید نگرانی های کشورهای عربی را از بین ببرد تا صلح حقیقی بین کشورهای عربی و ایران ایجاد شود.

این مجری سرشناس نوشت: بار دیگر حقیقتی را در مورد ایران می گویم؛ ایران به تنهایی در سوریه و عراق و لبنان و یمن دخالت نکرد بلکه تمام کشورهای عربی و منطقه ای و جهان در این کشورها دخالت و آن ها را ویران کردند. من به دیدگاه های خود پایبند هستم و از تبلیغات گمراه کننده صهیونیستی که همواره ایران ایران ایران می گویند تبعیت نمی کنم؛ به ظلم هایتان پایان دهید.

وی همچنین جمله # آری به صلح عرب ها با ایران را هشتگ کرد.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید