کد مطلب: 21038

برنامه هسته‌ای ایران محور دیدار گروسی و بلینکن

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دیدار و گفت‌وگو با وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه کنفرانس بازنگری NPT در سازمان ملل خبر داد. برنامه هسته‌ای ایران یکی از محورهای این دیدار بود.

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از ایسنا، رافائل گروسی در این باره در صفحه توییترش از «راستی‌آزمایی در ایران، امنیت و ایمنی هسته‌ای در تاسیسات هسته‌ای در اوکراین، معاهده تسلیحاتی استرالیا، انگلیس و آمریکا(AUKUS) در زمینه پیشرانه‌های دریایی» به عنوان مسائل مرتبط با این کنفرانس نام برد که در دیدارش با بلینکن درباره آن‌ها به بحث و گفت‌وگو کرده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در صفحه توییترش از دیدار آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حاشیه دهمین کنفرانس بازبینی پیمان عدم اشاعه هسته‌ای در نیویورک خبر داده و نوشت: وزیر امور خارجه بلینکن در دیدار با مدیرکل آژانس درباره شراکت مهم‌مان و نقش مهم این سازمان در پیش‌برد عدم توسعه اشاعه هسته‌ای، پادمان‌ها و کاربرد صلح‌آمیز[انرژی هسته‌ای] ایفا می‌کند.

بلینکن هم در صفحه توییترش با «مفید» تلقی کردن مباحثاتش با گروسی در این دیدار و اشاره به همین محورها، گفت: همگی باید از کار مهم آژانس حمایت کنیم.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید